Архів Ейнштейна виклали у відкритий доступ

Унікальний цифровий архів Альберта Ейнштейна, відкритий у понеділок Єврейським університетом (Єрусалим), надасть широкому загалу більш ніж 80 тисяч документів великого фізика.

Про це повідомляє ТСН.

Єврейський університет приурочив відкриття архіву до 133-річчя Ейнштейна, який відзначається у ці дні в Ізраїлі. Фахівці Єврейського університету обробили документи Ейнштейна в форматі високої якості, що дозволяє працювати з ними.

На даний момент оцифровано більше двох тисяч документів, але до кінця цього року планується оцифрувати всі 80 тисяч документів Ейнштейна, серед яких 40 тисяч – особисті.

Понад 30 тисяч документів пов'язані з життям фізика і виявлені після 1980 року, – повідомив співзасновник фонду, який виділив грант на оцифровку документів, доктор Леонард Полонський.

Пошукова система на сайті дозволить знайти документи за темою, автором і адресатом листа.

Адреса Ейнштейнового архіву - www.albert-einstein.org

Буркусь: хто сторожив спокій дому Франка?

Це був не безпородний дворовий собака (хоча і в тім нічого лихого нема, навпаки, не виключено, що й таких тримали Франки, бо принаймні в певний час пес був у них не один, а справжній гуцульський вівчур, полонинський собака, чи, як іще називають, карпатська вівчарка

У секторі «проблем ідеологічної боротьби»: історики та «перебудова»

Нині це Інститут історії України, а тоді слова "Україна" в назві інституту не було. Навіть у цьому в СРСР вбачали небезпеку. Всі спілкувалися російською, лише в одному відділі, де вивчали козаччину, українською. А аспірант Діма Табачник (який потім двічі у Януковича був міністром), ідучи до курилки повз цей відділ, казав: "Цвірінькають там цією українською"

Бабин Яр: гібридні контексти Сергія Лозниці

Мабуть, головною зіркою антиукраїнського шабашу, влаштованого цього року Меморіальним центром Голокосту «Бабин Яр» на багатостраждальних кістках його жертв, став кінорежисер Сергій Лозниця зі своїм фільмом «Бабин Яр. Контекст».

Валєр Бондар. Харківський літмузей. Середовище дев'яностих

Валєр Бондарь – «гуру і навчитель» Сергія Жадана, митець, який об'єднував творчу еліту не тільки в Харкові. Саме у майстерні Бондаря в ЛітМузеї виникло українське середовище неформалів ранніх 1990-х. Його рукою з кінця вісімдесятих – початку дев’яностих карбувалась в харківському просторі графіка перших кроків боротьби за самостійну, стильну і самодостатню Україну. І у дев’яності довкола Бондаря в Харківському ЛітМузеї сформувалося вільне від радянських кліше і провінційних комплексів мистецьке середовище