Київрада хоче меморіальну дошку актору Брондукову. ФОТО

Народному артисту України Бориславу Брондукову буде встановлено меморіальну дошку на будинку в центрі Києва.

Відповідне рішення було прийняте на засіданні комісії Київради з питань культури та туризму, повідомляє прес-служба голови комісії Олександра Бригинця.

Дошку встановлять на фасадній стороні будинку на київських Липках, де проживав актор - за адресою вул. Інститутська, 22/7.

Борислав Брондуков (1938-2004) — український актор, народний артист України. Народився в селі Дубова Поліського району Київської області. Закінчив у Києві будівельний технікум.

Працював виконробом на будівництві, потім на заводі "Арсенал", де грав у народному театрі. Там його побачив ректор Театрального інституту ім. І.Карпенко-Карого, який запропонував Брондукову вступити до інституту.

Як кіноактор Борислав Брондуков дебютував 1962 року у фільмі Сергія Параджанова "Квіти на камені".

В ролі Злодія у фільмі "Камінний хрест" (1968)

У 1968 році — нагороджений дипломом Всесоюзного кінофестивалю у Ленінграді за кращу чоловічу роль у фільмі Леоніда Осики за новелою Василя Стефаника "Камінний хрест".

В ролі інспектора Лестрейда в серіалі про Шерлока Холмса (1980)

Пізніше він знявся у понад 110 фільмах, в тому числі у стрічках "Афоня", "Осінній марафон", "Пригоди Шерлока Холмса і доктора Ватсона", "Вас чекає громадянка Ніканорова", "Будь здоровим і прощай", "Небезпечні гастролі", "Зелений фургон", "Ми із джазу".

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер Леонід Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.