Київрада хоче меморіальну дошку актору Брондукову. ФОТО

Народному артисту України Бориславу Брондукову буде встановлено меморіальну дошку на будинку в центрі Києва.

Відповідне рішення було прийняте на засіданні комісії Київради з питань культури та туризму, повідомляє прес-служба голови комісії Олександра Бригинця.

Дошку встановлять на фасадній стороні будинку на київських Липках, де проживав актор - за адресою вул. Інститутська, 22/7.

Борислав Брондуков (1938-2004) — український актор, народний артист України. Народився в селі Дубова Поліського району Київської області. Закінчив у Києві будівельний технікум.

Працював виконробом на будівництві, потім на заводі "Арсенал", де грав у народному театрі. Там його побачив ректор Театрального інституту ім. І.Карпенко-Карого, який запропонував Брондукову вступити до інституту.

Як кіноактор Борислав Брондуков дебютував 1962 року у фільмі Сергія Параджанова "Квіти на камені".

В ролі Злодія у фільмі "Камінний хрест" (1968)

У 1968 році — нагороджений дипломом Всесоюзного кінофестивалю у Ленінграді за кращу чоловічу роль у фільмі Леоніда Осики за новелою Василя Стефаника "Камінний хрест".

В ролі інспектора Лестрейда в серіалі про Шерлока Холмса (1980)

Пізніше він знявся у понад 110 фільмах, в тому числі у стрічках "Афоня", "Осінній марафон", "Пригоди Шерлока Холмса і доктора Ватсона", "Вас чекає громадянка Ніканорова", "Будь здоровим і прощай", "Небезпечні гастролі", "Зелений фургон", "Ми із джазу".

Чорнобильська катастрофа. Смерть тисяч людей заради виживання радянського режиму

Аварія на Чорнобильській АЕС сталася 37 років тому – у 1986 році. Тодішній комуністичний режим до останнього намагався приховати інформацію про масштаби забруднення території та опромінення радіацією людей. Приховував не тому, що розумів масштаби і наслідки катастрофи. А тому, що влада завжди так працювала і показувала СРСР як найкращу в світі державу, в якій ніяких катастроф ніколи не відбувається

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.

Пам’яті Ольги Стокотельної: "Нехай назавжди твоє добре ім’я буде між людьми"

В історії українського Руху опору 70-80 років ХХ століття особливе місце належить Ользі та Павлові Стокотельним – особам, які були відданими ідеалам вільної та незалежної України й поєднали своє життя з відомими дисидентами, правозахисниками Надією Світличною та Миколою Горбалем. У квітні цього року Ользі та Павлові мало б виповнитися 162… Саме так двійнята Стокотельні рахували свої роки. Та не судилась. 20 грудня 2023 року Ольга покинула цей світ. Цьогоріч Павло вперше за 81 рік буде свій день народження зустрічати сам.