В Ла-Манші знайшли один із найбільших скарбів в історії Європи

Один із найбільших в європейській історії скарбів виявлений за допомогою металошукача двома археологами-аматорами на острові Джерсі в протоці Ла-Манш.

Про це повідомляє УНІАН із посиланням на британське видання The Sun.

З підземної схованки витягнули кілька десятків тисяч золотих і срібних монет, датованих приблизно 50-м роком до нашої ери. Їх загальна вага становить приблизно три чверті тонни.

Загальна вартість древнього скарбу може скласти від $5 до $16,5 мільйонів.

За оцінками експертів, знахідці більше 2 тисяч років. Виявлені монети були в обігу у кельтського племені коріозолітів, що населяли північ сучасної Бретані у Франції.

"Українці у Празі знайшли скарб на 250 тисяч євро. ФОТО"

Вчені вважають, що ці гроші могли бути заховані на Джерсі французькими кельтами напередодні навали військ Юлія Цезаря .

Дослідникам поки складно визначити точне число монет, оскільки за минулі століття змішаний з глиною метал злежався настільки щільно, що нагадує величезний злиток.

За попередніми оцінками, ця цифра може коливатися від 30 до 50 тисяч, при цьому нумізмати вказують, що ціна кожної монети досягає 1-2 сотень фунтів стерлінгів.

У Британії аматорські розкопки з металошукачами легалізовані - на відміну від України, де за таке пропонують ввести кримінальну відповідальність.

Дивіться також на ІП інші матеріали за темою "Скарби"

Австралійські українці у В’єтнамській війні

Народились у Німеччині, жили в Австралії, воювали у В’єтнамі на боці США. Матеріали австралійського національного архіву, реєстр ветеранів, журнали бойових дій розкривають крихти інформації про покоління українських мігрантів, яке було створене однією війною та потрапило на іншу.

"Пам’ять може зробити нас людьми, які змінять Україну", - Максим Остапенко

Інтерв’ю з директором "Києво-Печерської лаври" для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

"Мене 2-річну витягнули з-під мертвої мами". Радіо Свобода побувало в селі Угли, що пережило Волинську трагедію

Сарни ‒ Український інститут національної памʼяті отримав звернення від польської громадянки Кароліни Романовської щодо можливості проведення пошуку та ексгумації останків членів її родини, яких убили 12 травня 1943 року. УІНП погодив ці пошукові роботи в селі Угли Рівненської області на 2025 рік. Радіо Свобода поїхало в село Угли, що у Сарненському районі Рівненщини, щоб дізнатися, що там нагадує про трагедію 81-річної давнини? Що залишилося у пам'яті місцевих жителів про ті страшні часи в роки Другої світової війни?

Осип Тюшка. 40 років поряд зі Степаном Бандерою

Він був одним із найближчих друзів Степана Бандери. Вони потоваришували ще під час навчання у Стрийській гімназії. Разом входили до керівних ланок у Пласті й ОУН, мали близькі ідейні переконання й погляди на національно-визвольних рух, одночасно відбували ув'язнення в гітлерівському концтаборі Заксенхаузен, спільно розбудовували структуру ОУН революційної після Другої світової війни і були об'єктами оперативних розробок кдб. Тільки роль і місце у тих чекістських планах і заходах для кожного відводилися різні.