ПУТІН ХОЧЕ ДАВАТИ ПАСПОРТИ ВИХІДЦЯМ ІЗ РОСІЙСЬКОЇ ІМПЕРІЇ

Президент Росії Володимир Путін вважає за необхідне повернутися до питання про полегшений порядок надання російського громадянства колишнім громадянам СРСР.

Про це він сказав на нараді послів і постійних представників Росії в Москві, передають РИА Новости.

За його словами, необхідно знову повернутися до питання про полегшений порядок надання російського громадянства тим, хто був громадянином СРСР і прямим нащадкам народжених у Радянському Союзі або навіть у Російській імперії.

"Роль співвітчизників, що постійно проживають за кордоном, вимагає ґрунтовного переосмислення. Багато хто хоче бути корисним своїй історичній батьківщині, хочуть підтримати її, а наші закордонні утстанови все-таки часом недооцінюють такий настрій і такі можливості", - відзначив Путін.

Раніше представники правих сил неодноразово заявляли, що Росія активно паспортизує громадян Севастополя.

У той же час в Україні подвійне громадянство заборонене.

До складу Російської імперії входили, зокрема, території нинішніх країн Балтії, Фінляндії, Польщі і Туреччини.

Антон Дробович: "Пам'ятання — це спротив забуттю"

Інтерв’ю з науковцем, громадським діячем Антоном Дробовичем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

Як витримати тиск КДБ і навіть його висміювати? Досвід Натана Щаранського із книжки "Не злякаюся зла"

У травні 2025 році, через майже 40 років з дня написання, книга радянського дисидента Натана Щаранського "Не злякаюся зла" вийшла українською мовою. Уперше вона була надрукована англійською у 1988-му. У передмові до українського видання Щаранський, який за ці роки встиг стати відомим політичним та державним діячем в Ізраїлі, зазначив: в Україні книга повертається до свого початково призначення — допомагати людям у боротьбі.

Соратник Скоропадського, ідеолог гетьманського руху: до 150-річчя Сергія Шемета

150 років тому, 6 червня 1875 року на Полтавщині народився Сергій Шемет – борець за незалежність України у ХХ столітті; діяч "Просвіти", "Братства Тарасівців", "Лубенської республіки", Української Народної Партії, один із засновників Української Партії хліборобів, співфундатор позапартійної організації "Український союз хліборобів-державників"; журналіст, співредактор журналу "Хліборобська Україна"; особистий секретар гетьмана Павла Скоропадського; брат Володимира і Миколи Шемета.

"Кросворд" для ОУН. Спецоперація кдб

Одним із головних завдань кдб було недопущення єдності в середовищі українських емігрантських організації. Для цього постійно вдавалися до проведення всіляких так званих активних заходів. Метою було розсварити українців, скомпрометувати лідерів і зрештою домогтися знищення однієї або кількох організацій чи хоча б зменшення їхньої активності. Наочним прикладом того, як це розроблялося і діяло на різних етапах, є спецоперація кдб "Кросворд", спрямована проти різних течій ОУН.