Оголошено громадський конкурс на оформлення Гостиного двору

Оголошено громадський конкурс на кращий проект архітектурно-художнього оформлення внутрішнього простору пам’ятки архітектури "Гостиний двір" на Контрактовій площі в Києві.

Про це повідомляється на сайті конкурсу, започаткованого активістами спільноти "Гостинна республіка", яка змагається за те, щоб на Подолі були представлені інтереси киян щодо облаштування громадсько-культурного простору.

Метою конкурсу є оформлення кращих пропозицій щодо архітектури та дизайну при оформленні внутрішнього дворику під функції громадського використання, а саме відпочику, проведення культурних та музичних заходів за громадською ініціативою.

Пропонується засобами архітектури та дизайну створити атмосферу духовності та затишку. Цими ж засобами необхідно створити функціональне означення характерних місць входів, обслуговування, відпочинку та майданчиків для вистав.

Орієнтовна кількість відвідувачів громадсько-культурних заходів - до 200 чоловік.

Архітектурно-художні та дизайнерські рішення, як і матеріали для їх реалізації, мають бути високої якості та органічно пов’язуватися з архітектурою Гостиного двору.

До участі в конкурсі запрошуються усі охочі фахівці.

Матеріали на конкурс подаються під девізом у формі шестизначного номера, який позначатиметься на перших сторінках у верхньому кутку проекту, що складатиметься з:

- план першого поверху Гостиного двору в м 1:100, 1:200;

- розріз – м – 1:100, 1:200;

- пояснювальна записка;

- інші матеріали за бажанням автора;

- конверт з девізом, в якому вказуються прізвища автора чи авторів, адреси та номери контактних телефонів.

Конкурсні матеріали подаються у вільній формі.

Прийом конкурсних матеріалів буде здійснюватися 9-10 серпня 2012 з 10:00 до 20:00 у внутрішньому дворику пам’ятки архітектури Гостиний двір.

Умови конкурсу, план і розріз будівлі Гостиного двору можна отримати на цьому сайті.

За довідками звертатися за телефонами:

- організаційні питання конкурсу - 066-048-66-03 Євген Карась;

- проектні питання конкурсу - 063-747-06-44 Тарас Годованець;

- електронна скринька – konkurs.hostdvir@gmail.com.

За результатами конкурсу журі визначає 5 кращих проектів та призначує цінні призи та грамоти. В журі ввійдуть відомі архітектори та діячі культури і мистецтв. Список членів журі буде опубліковано незабаром.

Наразі організаторам надає фахові консультації Микола Леонідович Жаріков, головний архітектор м.Києва в 1987-1992 роках.

Кращі роботи після громадського обговорення будуть передані в КМДА. Водночас організатори конкурсу звернуться до спонсорів з пропозиціями взяти участь у фінансуванні робіт в разі їх схвалення.

"Проведення конкурсу є одним з етапів боротьби громадськості Києва проти рекострукції Гостиного двору та ганебного рішення про анулювання його статусу пам’ятки архітектури, - зазначають організатори конкурсу. - Українцям необхідне розширення громадсько-культурного простору, а не черговий торгівельний центр".

Дивіться також:

Гостинна республіка. Як захищають Гостиний двір. СЛАЙДИ

Симон Петлюра і День Української Державності

Серед розсекречених документів у архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено текст промови голови Директорії УНР, Головного Отамана військ і флоту УНР Симона Петлюри з нагоди свята Української Державності. Цей текст зберігався у політвиховника Воєнної округи "Заграва" Української повстанської армії Степана Костецького на псевдо Зимний і слугував зразком для проведення виховної роботи у колі повстанців.

Січневе повстання 1863 року на Київщині, Волині й Поділлі

"Проблема польсько-українського історичного діалогу роками полягала в тому, що ми зосереджуємося на тому, що криваво нас розділяє. Історична політика між двома державами повинна полягати у пошуках того, що нас об'єднує", - Роберт Чижевський.

Мій улюблений сексот: 10 фактів про Юрія Смолича

8 липня Юрію Смоличу виповнилося 125 років. Люди, далекі від літератури, архівів, досліджень, усе чудово про нього знають. Наприклад, що Смолич був артилеристом у Петлюри. Що дослужився до звання генерал-майора КГБ і має численні нагороди за вірну службу. Що він записував на магнітофон розмови з Довженком. Що дружина Юрія Яновського ненавиділа Смолича. Що він цькував шістдесятників і хворого на серце Малишка. Більшість охоче повторює і смакує ці плітки й чутки, не заморочуючись із фактчекінгом.

Заборонений Улас Самчук

Під час президенства Віктора Януковича твори Уласа Самчука виключили з обов'язкової шкільної програми, а у 2021-му за позовом Андрія Портнова Окружний адміністративний суд Києва заборонив проводити офіційні пам'ятні заходи на честь письменника. Витоки таких дій антиукраїнських сил криються ще в рішеннях кдб срср і минулих вказівках із москви. Тоді здійснювалася спецоперація з перешкоджання висуненню письменника на Нобелівську премію.