За контрабанду скіфських речей жінці загрожує до 7 років тюрми

У Харківській області співробітники Служби безпеки України спільно з митниками і прикордонниками затримали 23-річну харків'янку, яка намагалася вивезти з України колекцію цінних археологічних експонатів.

Про це повідомляє "Інтерфакс".

"За висновком експертів, археологічні знахідки належать до скіфського періоду і є культурними цінностями, мають історичне значення, - зазначили у прес-центрі управління СБУ в Харківській області. - Порушено кримінальну справу за ознаками ч.2 ст.15 та ч.1 ст.201 (замах на контрабанду культурних цінностей) Кримінального кодексу України. Стосовно жінки обрано запобіжний захід у вигляді підписки про невиїзд".

Інформацію про заплановане вивезення культурних цінностей з України отримали співробітники СБУ. У ході митного огляду рейсового автобуса "Харків-Бірючий" на посту "Гоптівка" у спеціально обладнаній схованці в особистих речах жінки була виявлена ​​колекція з 133 предметів (у тому числі наконечників для стріл і копій, кинджалів скіфського періоду і давньогрецьких монет "дельфінчиків") .

Всі предмети старовини вилучено.

Якщо суд визнає харків'янку винною, їй загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 3-х до 7-ми років з конфіскацією предметів контрабанди.

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.