Музей Чорнобиля закриють на реконструкцію

З 1 травня Національний музей "Чорнобиль" закриють на реконструкцію та оновлення експозиції.

Про це інформує Національний музей "Чорнобиль".

"У будівлі нашого Музею виконуються ремонтно-реставраційні роботи. У зв'язку з цим, відвідати постійну експозицію упродовж наступних шести місяців не буде можливим. Музей змінюється, аби згодом ви побачили його іншим – сучасним, інтерактивним та інклюзивним. У цей час Музей продовжить працювати у інших форматах", - йдеться на Фейсбук-сторінці музею.

Ремонтні роботи тривають з жовтня 2024 року. Оскільки будівля музею є пам'яткою архітектури та розташована на території археологічної пам'ятки, перед початком будівельних робіт провели археологічні дослідження, а знайдені артефакти передано до фондів музею. Під час розчищення фасадів виявили цегляну кладку, яку планують відновити. В будівлі виявили аварійні ділянки, зокрема на даху та башті. Розглядається можливість відкриття башти музею як оглядового майданчика. Також тривають роботи з облаштування укриття на 96 осіб, яке в майбутньому використовуватиметься для зберігання фондів музею

Оновлення експозиції планується завершити до кінця року. Концепцію нового експозиційного простору обрали на відкритому конкурсі. Одночасно з ремонтними роботами проведуть оновлення внутрішніх комунікацій, систем вентиляції та кондиціонування.

Оновлена експозиція складатиметься з двох частин. Історична — розповідатиме про радянський період, будівництво станції, хронологію подій після аварії, ліквідацію наслідків та вплив катастрофи 2022 року. З'являться нові експонати з фондів музею, а також сучасні інтерактивні інформаційні кіоски. Освітня — наповнена макетами та графіками, які відображатимуть розвиток ядерної галузі, вплив Чорнобиля на культуру та сучасний стан зони відчуження.

Після реновації музей стане безбар'єрним та доступним для всіх відвідувачів. Планується встановлення ліфта, інформаційних табличок та 3D-моделей для людей з порушеннями зору, а також субтитрів та підсиленого звуку для людей з порушеннями слуху.

 

Ігор Калинець: «Для мене поезія мала бути загадкою, яку слід відгадати, розшифрувати"

Іноді мене запитують, чи я шкодую, що моє життя так склалося. Мені здається, що ні. Не мало б воно тоді смислу, якби я не перейшов через те все, якби не було тих 60-х, ув’язнення у 70-ті, того піднесення національного — всі ті події допомогли мені відчути, що я щось значу, що я щось зробив, що я комусь потрібен власне таким, яким я є в даний момент. Мені здається, що то і є сенс мого життя.

Петро Франко. Таємниці життя і смерті

28 червня 1890 року народився наймолодший із трьох синів Івана Франка – Петро. В історію визвольної боротьби він увійшов як один із засновників української скаутської організації "Пласт", хоробрий старшина Легіону Українських січових стрільців, командант летунського відділу Української Галицької армії. Для сталінського ж режиму він став небезпечним ворогом народу, якого ліквідували, ймовірно, у перші дні німецько-радянської війни.

Напади Бурундая та їхні наслідки. Уривок із книги "Король Руси Данило Романович" Даріуша Домбровського

Данило Романович, перший король Руси, – одна з головних постатей історії України. Подолавши численних внутрішніх та зовнішніх ворогів, Данило утвердився як один із найвпливовіших володарів Центрально-Східної Європи. Книжка Даріуша Домбровського – найповніша сьогодні біографія Данила Романовича. Ґрунтуючись на багатьох джерелах, автор не лише докладно реконструює життєвий шлях цього видатного державця, а й переконливо вписує його постать у європейський політичний ландшафт.

Суд над дітьми. Ольга Попадин – про молодь ОУН, два арешти і розстріл друзів

17-річна гімназистка зі Львова Ольга Попадин була однією з підсудних на "Процесі 59-ти". Енкаведисти не робили жодних пільг неповнолітнім — лупцювали, знущалися. Про це пані Ольга розповідала в інтерв'ю "Локальній історії". З її спогадів, показова розправа обернулася на протест — молоді арештанти під час суду заманіфестували несприйняття окупаційної влади, а оголошення вироку зустріли виконанням українського гімну.