У БЕРЛІНІ ВІДКРИЛИ ПАМ'ЯТНИК ЦИГАНАМ, УБИТИМ НАЦИСТАМИ

Канцлер Німеччини Анґела Меркель відкрила пам’ятник ромам та представникам спорідненої етнічної групи сінті, убитих нацистським режимом під час Другої світової війни.

Про це повідомляє "Радіо Свобода".

Меморіал, кругле водоймище з кам’яним трикутником в центрі, було збудовано на грант від німецького федерального уряду.

Вартість монументу – майже 3 мільйони євро. Він розташований поруч з Рейхстагом, будинком парламенту в центрі Берліна, недалеко від меморіалу жертвам Голокосту.
 
За часів нацизму було знищено близько півмільйона ромів та сінті.
 
Один з представників народу ромів, виступаючи на церемонії в середу, нагадав про жахи нацистської кампанії знищення, а також засудив сучасну дискримінацію щодо сінті та ромів.

В Європі живуть близько 11 мільйонів ромів. Багато з них страждають від злиднів та дискримінації.

Про переслідування рома і сінті в Європі читайте в розділі "Блогосфера"

Донос-шедевр. Юрій Смолич про Олександра Довженка

"Як у побуті у Довженка тонка культурність і вишукана естетичність легко поєднується із найпростішими смаками, із найбільш елементарними інтересами та рисами характеру сільського жителя, і навіть із найбільш примітивними старосвітськими традиціями,..

Отруєння. Фрагменти книжки Віктора Ющенка"Недержавні таємниці. Нотатки на берегах пам’яті"

Фрагменти автобіографічної книжки третього Президента України.

Андрій Бандера. Батька – за сина

У справі оперативної розробки Степана Бандери, яка зберігається в архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України, є низка документів, які стосуються його батька – отця Андрія. Це драматична історія того, як чекісти перекладали свою ненависть до одного з лідерів українського визвольного руху на його близьких родичів.

"Примус до підданства". Перша спроба

"В ліжку з ведемедем. Сусідство з Росією як історичний виклик" - таку назву має нова книжка Олексія Мустафіна, що готується до виходу у видавництві "Фабула". Є в ній глава, присвячена експансії Російської імперії на Кавказі. Зокрема, й в часи правління у Картлі Іраклія II – царя, якому нинішня влада Грузії хоче встановити пам'ятник у своїй столиці. Чому ця ініціатива викликала таке обурення можна зрозуміти із фрагменту книжки, люб'язно наданому "Історичній правді" Олексієм Мустафіним.