У БЕРЛІНІ ВІДКРИЛИ ПАМ'ЯТНИК ЦИГАНАМ, УБИТИМ НАЦИСТАМИ

Канцлер Німеччини Анґела Меркель відкрила пам’ятник ромам та представникам спорідненої етнічної групи сінті, убитих нацистським режимом під час Другої світової війни.

Про це повідомляє "Радіо Свобода".

Меморіал, кругле водоймище з кам’яним трикутником в центрі, було збудовано на грант від німецького федерального уряду.

Вартість монументу – майже 3 мільйони євро. Він розташований поруч з Рейхстагом, будинком парламенту в центрі Берліна, недалеко від меморіалу жертвам Голокосту.
 
За часів нацизму було знищено близько півмільйона ромів та сінті.
 
Один з представників народу ромів, виступаючи на церемонії в середу, нагадав про жахи нацистської кампанії знищення, а також засудив сучасну дискримінацію щодо сінті та ромів.

В Європі живуть близько 11 мільйонів ромів. Багато з них страждають від злиднів та дискримінації.

Про переслідування рома і сінті в Європі читайте в розділі "Блогосфера"

Битва за Шостку 1918 року

Шість діб, з 2 по 8 квітня 1918 р., шосткинці билися з більшовицькою Особливою армією Ремньова. Билися з тими самими петроградськими загонами матросів, що 29 січня 1918 р. вбивали київських студентів під Крутами. Шосткинські робітники ціною своїх життів зберегли пороховий завод для Української держави.

Антон Дробович: Гри в одні ворота не буде

Розмова з Антоном Дробовичем, головою Українського інституту національної пам’яті (УІНП) про польсько-українські відносини, спільні плани та проекти, виклики на новій посаді, а також про те, кого він вважає героями України. Інститут Антон Дробович очолив у грудні 2019 року, після того, як виграв конкурс, попереднім керівником був Володимир В’ятрович.

Луцьк в окупації: побороти епідемії й вижити!

Луцьк – одне з перших українських міст, яке було окуповане вермахтом вже надвечір 25 червня 1941 року. Нова окупація приносить не тільки усі «принади» нацистського режиму, але й епідемії

Як і чому вікінги опинилися у Західній Україні

Як тут опинилися скандинави? Вони були важливою частиною державного апарату Русі, особливо в період правління князя Володимира. З літопису відомо, що Володимир був змушений тікати у Швецію після невдачі у міжусобній війні. Звідти він повернувся із армією варягів, які допомогли відвоювати спадщину.