Сталін воював проти власного народу - Мєдвєдєв

Прем'єр-міністр РФ Дмітрій Мєдвєдєв вважає, що Йосип Сталін та інші керівники радянської держави того часу гідні "найжорсткішої оцінки", оскільки вони "вели війну з власним народом".

Про це голова російського уряду заявив у Пермі, повідомляє "Інтерфакс".

"За те, що відбувалося тоді, не тільки Йосип Сталін, але і цілий ряд інших керівників, безумовно, заслуговують якнайжорсткішої оцінки, - заявив Мєдвєдєв на зустрічі з регіональним активом партії "Єдина Росія". - Їх неможливо притягти до відповідальності, але це саме так".

"Це повинно залишитися в аналах нашої історії, щоб ніколи цього не повторилося, - додав чиновник. - Бо війна зі своїм народом - це найтяжчий злочин".

В той же час Мєдвєдєв, який є лідером "єдиноросів", закликав однопартійців до максимально об'єктивної оцінки історичних подій і закликав "не закреслювати славні сторінки історії нашої Вітчизни радянського періоду".

В якості прикладу він навів Велику Вітчизняну війну, яку можна і потрібно описувати з точки зору перемоги всієї країни.

"Це була перемога всієї країни, в тому числі і керівництва, яке б воно не було, як би ми до нього не ставилися, - сказав урядовець. Мені, наприклад, там значна частина людей (в керівництві) зовсім не симпатична. Але це все-таки була їх перемога, не тільки народу, але й тих рішень, які тоді приймалися. І це було зроблено не всупереч, а разом".

Д.Медведєв позитивно оцінив створення у Пермському краї музею жертв політичних репресій і поскаржився на те, що аналогічні музеї не з'явилися в інших регіонах, хоча відповідні звернення, за його словами, були.

З 1991 року 30 жовтня в Росії відзначається День пам'яті жертв політичних репресій, які постраждали від Великого терору 1937-1938 років.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.

Опіум, вбивства, валютні спекуляції: китайські таємні організації в радянській Україні

Для більшості маловідомим залишається факт, що у першій половині XX cтоліття в Україні існувала доволі помітна китайська діаспора. Китайці оселилися в багатьох містах та навіть селах переважно на півдні та сході країни, а райони, де вони колись компактно проживали, до сих пір в народі називаються "шанхаями". Там, де виникали китайські діаспори, неодмінно з'являлися і злочинні угруповання та таємні містичні братства, більш відомі в масовій культурі як тріади.

Від символу до імені: у пошуку власних моделей військового цвинтаря

Присвячені невідомому солдату монументи можна знайти у Франції, США, Британії, Канаді та інших країнах умовного Заходу. Зрештою, традиція символічних і цілком реальних могил невідомих солдатів народилася саме у Західній Європі. Асоціація могили невідомого солдата з Радянським Союзом радше пов'язана з зацикленістю політики пам'яті сучасної Росії на Другій світовій війні, ніж із якоюсь особливою прихильністю радянців до невідомих солдатів.

Володимир Лаврик: віднайдений епізод з литовського життя офіцера Армії УНР

Щонайменше 70 майбутніх офіцерів міжвоєнного Війська Литовського народилися в Україні. Сотні пов’язані з українськими теренами навчанням, юнацькими роками, участю у боях Першої світової війни, пролитою кров’ю у боротьбі за вільну Україну. Водночас, литовська земля народжувала майбутніх бійців українських визвольних змагань, героїв Війни за незалежність.