У Мостиськах назвали вулицю на честь лідера "Братів Гадюкіних"

Депутати Мостиської міської ради (Львівська область) прийняли рішення про присвоєнні одній із нових вулиць міста імені Сергія Кузьминського - покійного вокаліста рок-гурту "Брати Гадюкіни".

Про це у своєму Фейсбуку повідомляє житель міста Олег Макар. 

Депутатами було прийнято рішення про присвоєння назв вулиць у кварталі індивідуальної забудови в районі вулиці Годинівської у м.Мостиська. Одна з вулиць отримала ім'я Сергія "Кузі" Кузьминського.

Офіційне відкриття вулиці та концерт пам’яті Сергія Кузьминського відбудеться у п’ятницю , 5 жовтня у центрі Мостиськ на площі Ринок.

2006 рік. Останній концерт "Гадюкіних" у Києві

Ініціатива відзначення 50-річчя Кузьминського в Мостиськах належить Мостиській міській раді, депутатам Мостиської міської ради, середовищу організаторів фестивалю "ФортМісія", ГО "Альтернатива", компанії "АртМакс" та МО "Дзиґа".

Організатори прийняли принципове рішення про неприпустимість політичної агітації на цій події.

3 жовтня автору неофіційного гімну міста "Приїдь до мене у Мостиська" Сергію Кузьминському мало би виповнитися 50 років. Кузьминський помер у серпні 2009 року в Києві, похований у Львові на Личаківському кладовищі.

Дивіться також: "1989: Сестричка Віка співає пісню на слова Кузьминського. ВІДЕО"

За ліквідацію Коновальця – трикімнатна квартира і 1000 рублів на меблі

В архівних фондах розвідки знайдено матеріали, які проливають світло на деякі подробиці широкомасштабної операції з ліквідації голови Проводу ОУН Євгена Коновальця, яку 23 травня 1938 року здійснив Павло Судоплатов за прямою вказівкою Йосипа Сталіна. Нові свідчення злочину більшовицького режиму проти українського визвольного руху ґрунтуються на письмових доповідях одного з головних фігурантів справи Василя Хомяка – особливо цінного агента ГПУ/НКВД УСРР, який діяв під псевдонімами "Лебедь" та "82" і якому вдалося впровадити убивцю у близьке оточення лідера українських націоналістів під виглядом свого родича.

КГБ УРСР проти "Летючих козаків" ВПС США

У москві поставили завдання перед кгб урср збирати всю доступну інформацію про всіх українців, які пішли на службу до армії США. Їх розглядали як таких, що можуть бути використані з диверсійною і шпигунською метою проти срср. Так, керівництво кгб з настороженістю сприймало здобуті агентурою відомості про "збільшення американцями набору до армії молоді українського походження".

"Сто днів" або останній король: епізод з історії визвольних змагань литовського народу

Кожному в Україні, мабуть, відомі події Української революції. Зокрема, обставини реставрації гетьманської влади у 1918 році. Втім, спроби повернення до історичних форм правління, у ту добу боротьби за незалежність колишніх підневільних Росії народів, характерні не лише для України. Подібне відбулося і у Литві. Майже одночасно з реалізацією ідей українського ІІ Гетьманату народився литовський монархічний проект.

Інтелектуали за викликом. Хто й навіщо створив легенду про "Петра Великого"

Як європейські інтелектуали волею, чи неволею допомагали російському імператору Петру І відбілювати власну репутацію.