З'ЯВИВСЯ НОВИЙ РЕСУРС ПРО ІСТОРИЧНІ ПАМ'ЯТКИ

Щойно в мережі з’явився новий науково-популярний інтернет-ресурс - "Старожитності".

Ресурс присвячений проблематиці матеріальної історико-культурної спадщини у всій її багатобарвності: від суто академічних питань до практики охорони пам’яток.

Сайт підтримується двома установами Національної академії наук України -– Інститутом української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського та Інститутом історії України.

Адреса "Старожитностей" - starozhytnosti.org.ua, зв'’язок електронною поштою - pamjatky@ukr.net.

Заходьте і читайте.

Як відомо, в січні 2012 року історики Андрій Портнов і Володимир Маслійчук запустили сайт для академічного спілкування істориків Historians.in.ua.

В серпні 2011 року сайт, присвячений історії України, відкрила газета "День".

Чернівці-1989. За лаштунками першої "Червоної Рути"

35 років тому у Чернівцях відбулася подія, що змінила культурний ландшафт нашої країни. Незалежність України почалася із співочої революції на стадіоні "Буковина" та виверження нової непідцензурної музики – музики протесту.

Омофор єднання. Чому порятунок Царгорода від русів став святом для киян і українців загалом

Як виникло церковне Свято Покрови й чому воно стало святом військових.

Антон Дробович: "Пам'ять — це поле для справедливості"

Публічне інтерв’ю з головою Інституту національної пам’яті Антоном Дробовичем у рамках виставки ГОЛОСИ Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

Володимир Кубійович. На карту поставлено все…

Те, що Володимир Кубійович, визначний український географ, енциклопедист, громадсько-політичний діяч, став об'єктом уїдливих викривальних памфлетів Ярослава Галана, уже свідчить про особливу прискіпливу увагу до нього нквс/мдб як до затятого "українського буржуазного націоналіста". Але не лише памфлети і статті в "Радянській Україні", "Вістях з України" та інших газетах були головними знаряддями радянських спецслужб і комуністичної пропаганди проти українського науковця.