Шведи знайшли загиблий підводний човен СРСР

Шведські військові заявили, що виявили на дні Балтійського моря затонулий під час Другої світової війни радянський підводний човен.

Про це повідомляє "Інтерфакс".

У повідомленні армії Швеції стверджується, що, ймовірно, мова йде про підлодку, затонулу у вересні 1941 року поблизу острова Еланд.

"Восени 1941 року кілька радянських підводних човнів покинули свої бази і вирушили патрулювати Балтійське море, - йдеться в заяві. - Деякі з цих підводних човнів не повернулися з завдання. Одну з них нам вдалося знайти на південний схід від острова Еланд. Від вибуху вона розкололася на кілька частин".

Військові припустили, що підводний човен міг затонути, наткнувшись на міну.

Як відомо, в лютому 2012 року американський мисливець за скарбрами знайшов неподалік атлантичного узбережжя США затонулий британський корабель "Порт Ніколсон", який мав на борту вантаж платини з СРСР вартістю у приблизно 3 млрд доларів.

У січні британські водолази знайшли на дні Середземного моря корабель, на борту якого були особисті речі адмірала Гораціо Нельсона.

Дивіться також інші матеріали за темою "Флот".

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.