Спецпроект

Російський музей представив у Швейцарії роботи Марка Шагала

Виставка, яка складається з 90 картин Марка Шагала, написаних у 1911-1922 роках, відкрилася в Цюріху. Серед експозиції є вісім картин і графічних робіт, наданих для виставки Державним Російським музеєм.

Про це пише novostimira.com.

На виставці Chagall - meister der modern, яка триватиме до середини травня, можна побачити найвідоміші твори художника: "Блакитні коханці", "Червоний єврей", "Дзеркало" і "Прогулянка".

Ця виставка - результат ефективної роботи Kunsthaus Zurich і Tate Liverpool. Для неї були відібрані картини з найбільших американських, європейських і російських колекцій: Центру сучасного мистецтва ім. Ж. Помпіду (Париж), Музею С. Гугенхайма (Нью-Йорк), Третьяковської галереї (Москва), Російського музею (Санкт-Петербург), Тейт (Лондон).

За словами директора цюріхського музею Крістофера Бекера, картини Шагала показують тут не вперше, хоча його остання виставка була вже досить давно.

На цій виставці представлений найцікавіший період творчості майстра, коли відточували його стиль і вироблялися основні художні ідеї.

Після Цюріха експозиція відправиться в галерею Тейт, в Ліверпуль.

Симон Петлюра і День Української Державності

Серед розсекречених документів у архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено текст промови голови Директорії УНР, Головного Отамана військ і флоту УНР Симона Петлюри з нагоди свята Української Державності. Цей текст зберігався у політвиховника Воєнної округи "Заграва" Української повстанської армії Степана Костецького на псевдо Зимний і слугував зразком для проведення виховної роботи у колі повстанців.

Січневе повстання 1863 року на Київщині, Волині й Поділлі

"Проблема польсько-українського історичного діалогу роками полягала в тому, що ми зосереджуємося на тому, що криваво нас розділяє. Історична політика між двома державами повинна полягати у пошуках того, що нас об'єднує", - Роберт Чижевський.

Мій улюблений сексот: 10 фактів про Юрія Смолича

8 липня Юрію Смоличу виповнилося 125 років. Люди, далекі від літератури, архівів, досліджень, усе чудово про нього знають. Наприклад, що Смолич був артилеристом у Петлюри. Що дослужився до звання генерал-майора КГБ і має численні нагороди за вірну службу. Що він записував на магнітофон розмови з Довженком. Що дружина Юрія Яновського ненавиділа Смолича. Що він цькував шістдесятників і хворого на серце Малишка. Більшість охоче повторює і смакує ці плітки й чутки, не заморочуючись із фактчекінгом.

Заборонений Улас Самчук

Під час президенства Віктора Януковича твори Уласа Самчука виключили з обов'язкової шкільної програми, а у 2021-му за позовом Андрія Портнова Окружний адміністративний суд Києва заборонив проводити офіційні пам'ятні заходи на честь письменника. Витоки таких дій антиукраїнських сил криються ще в рішеннях кдб срср і минулих вказівках із москви. Тоді здійснювалася спецоперація з перешкоджання висуненню письменника на Нобелівську премію.