Невідомі ескізи до "Маленького Принца" знайшлися у Швейцарії. ФОТО

На півночі Швейцарії знайшли кілька ранніх ескізів до всесвітньо відомого твору Антуана де Сент-Екзюпері "Маленький принц".

Ці малюнки викупив на аукціоні 30 років тому колекціонер і магнат Бруно Стефаніні, який помер минулого року. Інформація про знахідку з'явилася в місцевій газеті Landbote 15 серпня, повідомляє телеканал France24.

Ескізи зберігалися в папці з іншими роботами письменника в доброму стані в будинку м. Вінтертур кантону Цюрих. Серед паперів також був любовний лист Сент-Екзюпері до дружини.

 
Ескіз ілюстрації розмови Маленцького Принца з Лисом
 Stiftung für Kunst, Kultur und Geschichte, Winterthur, Switzerland

Сам письменник у 1915—1917 роках жив у Швейцарії, де ходив до школи в кантоні Fribourg.

Бруно Стефаніні був одним із найбільших колекціонерів Швейцарії, який до смерті назбирав 60 тисяч мистецьких робіт. У Вінтертурі він осів, щоб управляти своїми мистецькими активами.

Ескізи Сент-Екзюпері він придбав у 1986 році на аукціоні в м. Bevaix. Серед малюнків – зображення розмови Маленького Принца з лисом, п'яниці, який сидить на своїй планеті та відоме зображення удава, який з'їв слона.

 
Зустріч із п'яницею та удав, що проковтнув слона
 STIFTUNG FÜR KUNST, KULTUR UND GESCHICHTE, WINTERTHUR, SWITZERLAND

Як повідомляє Artnet News, ескізи знайшлися, коли після смерті Стефаніні в грудні 2018 року заснована ним організація – Фонд мистецтва, культури та історії – почала впорядковувати архів. Куратор фонду Елізабет Гроссманн розповіла, що Музей Вінтертура зв'яжеться з Бібліотекою Моргана в Нью-Йорку, США, де зберігаються оригінальні ескізи Сент-Екзпері, щоб поінформувати їх про знахідку.

ДОВІДКА:

"Маленький принц" – найвідоміший твір французького письменника Антуана де Сент-Екзюпері, філософська казка про міжзоряну подорож хлопчика-принца з іншої планети. Письменник написав її в 1942 році в Нью-Йорку, а друком вона вийшла наступного року. Усього було продано 145 мільйонів примірників, перекладених 270 мовами.

Як я став депутатом…

Потім, коли ми вже аналізували в Народній Раді результати виборів, з’ясувалося, що я був єдиним зі Сходу і Півдня України, хто виграв сільський округ. Усі інші демократи в цій частині країни перемагали в містах. Наприкінці осені 1989 року я навіть не думав балотуватися. А за три місяці — несподівано для суперників, друзів і самого себе — виграв вибори.

Шевченко у Вашингтоні. Боротьба за цінності

Процес встановлення пам'ятника Тарасові Шевченку у Вашингтоні в 1964 році з нагоди 150-річчя від дня його народження розтягнувся у часі на кілька років і набув неабиякого резонансу у закордонній пресі. Водночас досі так і не стали надбанням гласності заходи кдб срср навколо тієї події. Розсекречені документи з архіву Служби зовнішньої розвідки України дають змогу нині побачити, як діяли за тих обставин і яку позицію займали представники кремлівського керівництва, американських політичних кіл і української діаспори.

"Ми позбулися «пушкіних», «Московської» ковбаси і «Тульських» пряників", - Олег Пустовгар

Процеси очищення інформаційного та публічного простору від російської присутності прискорилися після повномасштабного вторгнення Росії. Утім, роботи ще багато. Що вдалося зробити в цьому напрямі за останні роки на Полтавщині, а які питання ще варто розв'язати, – розповів у інтерв'ю представник Українського інституту національної пам'яті в Полтавській області Олег Пустовгар.

"Ніколи не казав": "Вперед, хлопці!", завжди: "За мною!"". Пам'яті Сергія Короля

Крайній бій командир "Махно" провів 24 лютого 2023 року. Впродовж ночі ворог вів постійний артилерійський обстріл, а близько 7 години ранку розпочав піхотний штурм з трьох сторін. Командуючи підрозділом та беручи безпосередню участь у стрілецькому бою, Сергій Король не допустив захоплення позицій переважаючими силами противника. Під час бою, який тривав майже шість годин, командир "Махно" загинув.