Спецпроект

Частинки Челябінського метеориту передали в музей. ФОТО

Голова Челябінської області Росії Міхаіл Юрєвіч доручив передати часточки знайденого на льоду озера Чебаркуль метеориту в обласний краєзнавчий музей.

Про це пише news.mail.ru. 

"Я сам занурювався у воду, але дно дуже мулисте, для пошуків потрібна спецтехніка, світло. Упевнений, на дні ми знайдемо й інші залишки метеорита", - цитує прес-служба керівника Чебаркульського району Андрєя Орлова.

 Озеро Чебаркуль і ополонка, яку нібито пробила одна з часточок метеориту, який вибухнув в атмосфері. Фото:

Зазначається, що привезені ним осколки були знайдені на поверхні льоду, не в самому озері.

Як відомо, вранці 15 лютого жителі ряду регіонів Уралу спостерігали політ метеорного тіла, яке під гострим кутом увійшло в атмосферу землі і зруйнувалося в околицях міста Челябінськ, орієнтовно на висоті 15-25 км.

 Не Земля

Ударна хвиля від цих руйнувань пошкодила будівлі та вибила безліч вікон у Челябінську, більше 1,5 тисячі осіб постраждали. Це безпрецедентне за кількістю постраждалих і одне з найбільших за сотні років падіння метеориту на Землю.

 

Експедиція Уральського федерального університету виявила в районі озера Чебаркуль частинки метеорита, хімічний аналіз підтвердив їх позаземне походження.

Дивіться також: "Метеорити та інші цікавинки Львівського природничого музею. ФОТО"

Теми

Чорнобильська катастрофа. Смерть тисяч людей заради виживання радянського режиму

Аварія на Чорнобильській АЕС сталася 37 років тому – у 1986 році. Тодішній комуністичний режим до останнього намагався приховати інформацію про масштаби забруднення території та опромінення радіацією людей. Приховував не тому, що розумів масштаби і наслідки катастрофи. А тому, що влада завжди так працювала і показувала СРСР як найкращу в світі державу, в якій ніяких катастроф ніколи не відбувається

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.

Пам’яті Ольги Стокотельної: "Нехай назавжди твоє добре ім’я буде між людьми"

В історії українського Руху опору 70-80 років ХХ століття особливе місце належить Ользі та Павлові Стокотельним – особам, які були відданими ідеалам вільної та незалежної України й поєднали своє життя з відомими дисидентами, правозахисниками Надією Світличною та Миколою Горбалем. У квітні цього року Ользі та Павлові мало б виповнитися 162… Саме так двійнята Стокотельні рахували свої роки. Та не судилась. 20 грудня 2023 року Ольга покинула цей світ. Цьогоріч Павло вперше за 81 рік буде свій день народження зустрічати сам.