СУМСЬКІ ДЕПУТАТИ ПІДТРИМАЛИ ЗНЕСЕННЯ ВСІХ ЛЕНІНІВ У МІСТІ

Сумська міськрада на сесії у середу більшістю голосів підтримала пропозицію мера про знесення в місті всіх пам'ятників Леніну.

Про це повідомляє "Данкор".

Міський голова Геннадій Мінаєв звернувся до депутатів з проханням висловити ставлення до його ініціативи, згідно з якою пам'ятник Леніну біля БК "Хімік" має бути зруйнований і замінений пам'ятником Олександру Кравченко.

А пам'ятник Леніну в районі Дуровщина повинен бути переплавлений в пам'ятник засновнику Сум Герасиму Кондратьєву, в честь якого має бути перейменована і нинішня вулиця Кірова.

За пропозицію мера проголосували 43 з 75 депутатів міськради.

Мінаєв за підсумками голосування сказав, що поки утримається від активних дій, до яких би приступив, якби його підтримали дві третини депутатів.

Як відомо, 15 лютого представники ВО "Свобода" на чолі з народним депутатом Ігорем Мірошниченком демонтували пам'ятник Леніну в Охтирці Сумської області.

16 лютого сумська міліція почала кримінальне провадження за фактом знесення пам'ятника згідно зі ст. 296 КК (хуліганство).

Читайте також інші матеріали ІП за темою "Монументи"

Донос-шедевр. Юрій Смолич про Олександра Довженка

"Як у побуті у Довженка тонка культурність і вишукана естетичність легко поєднується із найпростішими смаками, із найбільш елементарними інтересами та рисами характеру сільського жителя, і навіть із найбільш примітивними старосвітськими традиціями,..

Отруєння. Фрагменти книжки Віктора Ющенка"Недержавні таємниці. Нотатки на берегах пам’яті"

Фрагменти автобіографічної книжки третього Президента України.

Андрій Бандера. Батька – за сина

У справі оперативної розробки Степана Бандери, яка зберігається в архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України, є низка документів, які стосуються його батька – отця Андрія. Це драматична історія того, як чекісти перекладали свою ненависть до одного з лідерів українського визвольного руху на його близьких родичів.

"Примус до підданства". Перша спроба

"В ліжку з ведемедем. Сусідство з Росією як історичний виклик" - таку назву має нова книжка Олексія Мустафіна, що готується до виходу у видавництві "Фабула". Є в ній глава, присвячена експансії Російської імперії на Кавказі. Зокрема, й в часи правління у Картлі Іраклія II – царя, якому нинішня влада Грузії хоче встановити пам'ятник у своїй столиці. Чому ця ініціатива викликала таке обурення можна зрозуміти із фрагменту книжки, люб'язно наданому "Історичній правді" Олексієм Мустафіним.