В Охтирці відновили Леніна. ФОТО

В ніч на 12 березня в Охтирці Сумської області на порожній постамент встановили "нову скульптуру, віддалено схожу на Леніна".

Про це повідомляє Охтирський портал.

"Ступінь схожості нехай оцінюють історики та мистецтвознавці, але очевидно, що в цирку навколо пам'ятника оголосили другий акт, - коментують місцеві журналісти. - Обидві команди клоунів показали, що будуть робити, як їм хочеться, і думка громади, а також законність ані тих, ані інших не цікавить".

Очевидці повідомляють, що підготовчі роботи з відновлення пам'ятника почалися ще напередодні ввечері.

Фото: okhtyrka.net

Орендарі землі, на якій розташовано пам'ятник, уже написали скарги в прокуратуру.

 

До відновлення пам'ятника причетний Охтирський міський комітет Комуністичної партії, повідомляє сайт Сумського обкому КПУ.

"Пошкоджений пам'ятник Леніну має паспорт пам'ятника історії та культури, який склав в минулому головний архітектор Охтирки Михайло Новосельський, - зазначають комуністи. - Чітко вказана адреса установки - площа Леніна. Тому стояти він повинен там, де і стояв. Це позиція не тільки комуністів, але й багатьох отхирчан, чия молодість нерозривно пов'язана з цим місцем".

В часи УРСР збудований у 1950 році пам'ятник перебував на балансі Охтирської міськради

Як відомо, у лютому цього року більше 10 прихильників партії "Свобода" на чолі з нардепом Ігорем Мірошниченком зруйнували в Охтирці пам’ятник Володимиру Леніну.

6-7 березня невідомі особи завдали пошкоджень та руйнувань меморіалам героям національно-визвольних змагань Бандері та Шухевичу.

Всю хроніку плюндрування пам'ятників в Україні дивіться за темою "Вандалізм"

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер Леонід Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.