ОДЕСЬКИХ УЧИТЕЛІВ ЗМУШУЮТЬ ЦЕНЗУРУВАТИ ШКІЛЬНІ БІБЛІОТЕКИ?

Директори одеських шкіл отримали наказ вилучити зі шкільних бібліотек матеріали, що не відповідають політиці керівництва країни.

Про це у своєму блозі повідомив голова Одеської обласної організації партії УДАР Андрій Юсов.

За словами політика, на нараді управління освіти та науки Одеської міської ради, що проходила 13 березня в актовій залі школи N117, начальник управління Цвірінько Зінаїда Миколаївна особисто інструктувала понад сотню одеських освітян:

"Из школьных библиотек необходимо изъять материалы (литературу, плакаты, рефераты) которые противоречат политике руководства страны, всех "Бандер" и "Шухевичей", которые остались от прошлой власти".

На закономірне зауваження з зали про те, що деякі теми досі є у шкільній програмі, Цвірінько відповіла: "Те, кто составлял программу тоже могли не досмотреть. Вы все тут умные люди, Вы сами всё понимаете...".

Вказівки видавались усно, жодних розпоряджень поки не підписано, зазначає Юсов.

Як відомо, у 1948 і 1949 роках головний командир УПА Роман Шухевич лікувався в одеському санаторії "Лермонтовський".

 

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.