Спецпроект

Музей Метрополітен купив ескіз Жака Луї Давида за безцінь

Музей Метрополітен придбав на аукціоні виконаний автором ескіз Смерті Сократа Жака Луї Давида за 840 доларів.

Про це пише korrespondent.net.

До продажу вважалося, що малюнок був написаний на основі картини.

Виконана за допомогою туші та сірої акварелі замальовка була куплена агентом музею в аукціонному домі Swann Galleries на торгах роботами старих майстрів 29 січня. В каталозі продажів ескіз розміром 24,5 на 38,2 сантиметра був описаний як виконаний в стилі французької школи на початку XIX століття.

 

Експерти Метрополітену порівняли малюнок з оригінальним полотном, написаним у 1782-му, яке також знаходиться в колекції музею з 1931 року, і прийшли до висновку, що він був виконаний Давидом до написання картини.

Так, на ескізі учень Сократа Критон тримає перед собою книгу і лише озирається в бік вчителя. В основній роботі художник прийняв рішення написати Критона, який поклав руку Сократові на стегно.

Композиційні малюнки Давида представляють для музеїв значну художню цінність. У 2006 році Метрополітен купив ескіз картини "Ліктори приносять Бруту тіла його синів", яка раніше була придбана на паризькому аукціоні за 510 тисяч євро.

Основоположник французького неокласицизму Жак Луї Давид був активним учасником Великої французької революції і депутатом Національного конвенту. Серед його відомих робіт - Смерть Марата і Клятва Гораціїв.

 

Теми

Справа капітана. За що сидів легендарний «динамівець» Костянтин Щегоцький

У різноманітних рейтингах найкращих українських футболістів усіх часів неодмінно буде це ім’я — Костянтин Щегоцький. Улюбленець київських уболівальників 1930-х, капітан «Динамо», перший в Україні гравець-орденоносець — це все про нього.

«Не Арґус, ні Гелена, ні Марія Маґдалена»: вибираємо та їмо сир по-середньовічному

Середньовічна кухня – це не лише екстравагантні страви на кшталт павича, міног чи лебедя у соусі з власної крові. Якими б дивними не видавались нам інколи люди середньовіччя, їх меню не надто відрізнялось від нашого. Пропонуємо вам уривок, де історикиня й авторка книги «Від бобра до фазана: їжа західноєвропейського Середньовіччя» Стефанія Демчук розповідає про шлях на середньовічний стіл сиру, без якого і сьогодні ми не можемо уявити свою повсякденність

«Польська» ідентичність і російське самодержавство

У перші десятиліття ХІХ століття Санкт-Петербург негласно визнавав польський характер Правобережної України, як і всіх інших територій, анексованих у Речі Посполитої. Чиновники найвищого рангу навіть використовували відповідну термінологію на кшталт: "польські губернії" чи "польські землі", причому як в усному мовленні, так і в офіційному діловодстві. Після Листопадового повстання 1831 – 1832 років ситуація кардинально змінилася: російське самодержавство розпочало тотальний наступ на "польську" ідентичність. Комплекс заходів, до якого протягом наступних десятиліть вдалася російська влада, без перебільшення, можна назвати репресіями в економічній, релігійній і гуманітарній сферах. Йдеться про русифікацію польської культури, переслідування католицької церкви, політичний тиск, заборону освіти рідною мовою, декласацію та асиміляцію шляхти.

«Чорна неділя» села Клюськ. Без білих плям

Велика трагічна історія України часів Другої світової війни складається з маленьких трагедій сіл, селищ, містечок. Без втрати невинних людських життів на території Волині не обійшлось в жодному з населених пунктів. Не оминула трагедія і невеличке мальовниче село Клюськ, розташоване в 20-ти кілометрах від Ковеля.