Спецпроект

Музей Метрополітен купив ескіз Жака Луї Давида за безцінь

Музей Метрополітен придбав на аукціоні виконаний автором ескіз Смерті Сократа Жака Луї Давида за 840 доларів.

Про це пише korrespondent.net.

До продажу вважалося, що малюнок був написаний на основі картини.

Виконана за допомогою туші та сірої акварелі замальовка була куплена агентом музею в аукціонному домі Swann Galleries на торгах роботами старих майстрів 29 січня. В каталозі продажів ескіз розміром 24,5 на 38,2 сантиметра був описаний як виконаний в стилі французької школи на початку XIX століття.

 

Експерти Метрополітену порівняли малюнок з оригінальним полотном, написаним у 1782-му, яке також знаходиться в колекції музею з 1931 року, і прийшли до висновку, що він був виконаний Давидом до написання картини.

Так, на ескізі учень Сократа Критон тримає перед собою книгу і лише озирається в бік вчителя. В основній роботі художник прийняв рішення написати Критона, який поклав руку Сократові на стегно.

Композиційні малюнки Давида представляють для музеїв значну художню цінність. У 2006 році Метрополітен купив ескіз картини "Ліктори приносять Бруту тіла його синів", яка раніше була придбана на паризькому аукціоні за 510 тисяч євро.

Основоположник французького неокласицизму Жак Луї Давид був активним учасником Великої французької революції і депутатом Національного конвенту. Серед його відомих робіт - Смерть Марата і Клятва Гораціїв.

 

Теми

Ігор Калинець: «Для мене поезія мала бути загадкою, яку слід відгадати, розшифрувати"

Іноді мене запитують, чи я шкодую, що моє життя так склалося. Мені здається, що ні. Не мало б воно тоді смислу, якби я не перейшов через те все, якби не було тих 60-х, ув’язнення у 70-ті, того піднесення національного — всі ті події допомогли мені відчути, що я щось значу, що я щось зробив, що я комусь потрібен власне таким, яким я є в даний момент. Мені здається, що то і є сенс мого життя.

Петро Франко. Таємниці життя і смерті

28 червня 1890 року народився наймолодший із трьох синів Івана Франка – Петро. В історію визвольної боротьби він увійшов як один із засновників української скаутської організації "Пласт", хоробрий старшина Легіону Українських січових стрільців, командант летунського відділу Української Галицької армії. Для сталінського ж режиму він став небезпечним ворогом народу, якого ліквідували, ймовірно, у перші дні німецько-радянської війни.

Напади Бурундая та їхні наслідки. Уривок із книги "Король Руси Данило Романович" Даріуша Домбровського

Данило Романович, перший король Руси, – одна з головних постатей історії України. Подолавши численних внутрішніх та зовнішніх ворогів, Данило утвердився як один із найвпливовіших володарів Центрально-Східної Європи. Книжка Даріуша Домбровського – найповніша сьогодні біографія Данила Романовича. Ґрунтуючись на багатьох джерелах, автор не лише докладно реконструює життєвий шлях цього видатного державця, а й переконливо вписує його постать у європейський політичний ландшафт.

Суд над дітьми. Ольга Попадин – про молодь ОУН, два арешти і розстріл друзів

17-річна гімназистка зі Львова Ольга Попадин була однією з підсудних на "Процесі 59-ти". Енкаведисти не робили жодних пільг неповнолітнім — лупцювали, знущалися. Про це пані Ольга розповідала в інтерв'ю "Локальній історії". З її спогадів, показова розправа обернулася на протест — молоді арештанти під час суду заманіфестували несприйняття окупаційної влади, а оголошення вироку зустріли виконанням українського гімну.