Спецпроект

У Венесуелі планують створити музей пам'яті Чавеса

Кандидат у президенти Венесуели Ніколас Мадуро, якого називав своїм наступником нині покійний Уго Чавес, має намір у разі перемоги на виборах 14 квітня перетворити частину палацу президента в історичний музей, присвячений Чавесу.

Про це пише kp.ru.

Як повідомив журналістам Мадуро, одне крило палацу Мірафлорес в Каракасі буде повністю віддано під музей, "щоб люди знали, як команданте жив, що він їв".

Кабінет самого глави держави у разі перемоги Мадуро буде розташований в іншому крилі палацу.

Згідно з останніми опитуваннями громадської думки, більшість жителів Венесуели на виборах проголосує саме за Мадуро. Його суперник - єдиний кандидат від опозиції Енріке Капрілес - може програти з відривом 10-20% голосів.

Принцип доміно. З чого почалася Велика Війна

Сім пострілів сербського студента Гаврила Принципа призвели до початку Першої світової війни. Але чому вбивство спадкоємця престолу Габсбургів мало такі катастрофічні наслідки для всього людства? Хто побачив, що політичні сили розставлені, як доміно, і запустив механізм, який перекроїв карту Європи?

Скаутське братерство Литви та України

На початку ХХ століття уся Литва і значна частина України перебувала під кількасотлітньою російською окупацію. Українцям, до певної міри, пощастило більше, бо частина українських земель входила також і до складу Австро-Угорської імперії, під більш демократичною владою, керованою з Відня австрійським імператором (цісарем). Саме тому український скавтинг зміг організуватись у 1911 році

Капітуляція Петра І, пенсія Кримському хану і боротьба за незалежність України

В 1700 році московити мали обрати нового патріарха. Замість цього Петро І відміняє патріархат і планує стати найвищим цивільним і релігійним лідером країни. Він оголошує себе рятівником християнського світу від ворогів Господа в Османській імперії. Вимагає передати йому ключі від Храму Гробу Господнього та інших святих місць в Єрусалимі. Коли йому це не вдається — він вирішує захопити Константинополь, щоб привласнити місто з витоками православ‘я, підкорити Візантійську імперію і отримати статус «Третього Риму». Мріє отримати титул імператора і бути похованим у Софійському соборі в Константинополі

Ватикан, витоки східної політики та війна в Україні

Католицька Церква свідомо визначила Східну політику, маючи дві можливості: або гостро протиставитися комунізму і «героїчно загинути» на тих землях, або «в динамічно змінній ситуації у світі шукати більш ефективних шляхів, які б привели до кінцевої перемоги»