Спецпроект

Метрополітен-музей отримав колекцію вартістю $ 1 млрд

Нью-йоркський музей мистецтв - Метрополітен-музей - отримав в дар колекцію картин кубістів вартістю $ 1 млрд.

Про це пише "Коммерсант-Україна".

Спадкоємець всесвітньо відомої косметичної компанії Estee Lauder, Леонард Лаудер, подарував музею 78 картин - його колекція вважається найвидатнішим зібранням творів кубістів в світі. Серед них твори Пабло Пікассо, Жоржа Брака, Хуана Гріса і Фернана Леже. Колекція була зібрана протягом 37 років.

Директор Метрополітен-музею Томас Кемпбелл оцінила подарунок. З новими картинами музей буде володіти найбільшою колекцією видатних творів мистецтва.

Вісімдесятирічний Леонард Лаудер вибрав Метрополітен-музей, тому що вважає, що в ньому картини будуть належним чином вивчені та побачені.

Згідно з даними Forbes, вартість колекції становить 13% від коштів пана Лаудера. А рішення пожертвувати картини піднесе його на вершину видатних філантропістов світу.

Теми

Справа капітана. За що сидів легендарний «динамівець» Костянтин Щегоцький

У різноманітних рейтингах найкращих українських футболістів усіх часів неодмінно буде це ім’я — Костянтин Щегоцький. Улюбленець київських уболівальників 1930-х, капітан «Динамо», перший в Україні гравець-орденоносець — це все про нього.

«Не Арґус, ні Гелена, ні Марія Маґдалена»: вибираємо та їмо сир по-середньовічному

Середньовічна кухня – це не лише екстравагантні страви на кшталт павича, міног чи лебедя у соусі з власної крові. Якими б дивними не видавались нам інколи люди середньовіччя, їх меню не надто відрізнялось від нашого. Пропонуємо вам уривок, де історикиня й авторка книги «Від бобра до фазана: їжа західноєвропейського Середньовіччя» Стефанія Демчук розповідає про шлях на середньовічний стіл сиру, без якого і сьогодні ми не можемо уявити свою повсякденність

«Польська» ідентичність і російське самодержавство

У перші десятиліття ХІХ століття Санкт-Петербург негласно визнавав польський характер Правобережної України, як і всіх інших територій, анексованих у Речі Посполитої. Чиновники найвищого рангу навіть використовували відповідну термінологію на кшталт: "польські губернії" чи "польські землі", причому як в усному мовленні, так і в офіційному діловодстві. Після Листопадового повстання 1831 – 1832 років ситуація кардинально змінилася: російське самодержавство розпочало тотальний наступ на "польську" ідентичність. Комплекс заходів, до якого протягом наступних десятиліть вдалася російська влада, без перебільшення, можна назвати репресіями в економічній, релігійній і гуманітарній сферах. Йдеться про русифікацію польської культури, переслідування католицької церкви, політичний тиск, заборону освіти рідною мовою, декласацію та асиміляцію шляхти.

«Чорна неділя» села Клюськ. Без білих плям

Велика трагічна історія України часів Другої світової війни складається з маленьких трагедій сіл, селищ, містечок. Без втрати невинних людських життів на території Волині не обійшлось в жодному з населених пунктів. Не оминула трагедія і невеличке мальовниче село Клюськ, розташоване в 20-ти кілометрах від Ковеля.