Спецпроект

Спеціальну відзнаку європейців отримав азербайджанський заповідник

Гобустанський державний історико-художній заповідник увійшов до числа лауреатів конкурсу "Кращий Європейський музей року" ("European Museum of the Year Award")

Про це пише trend.az.

Конкурс проведено Європейським музейним форумом (European Museum Forum) і є одним з найпрестижніших конкурсів у світі в цій галузі. Церемонія нагородження пройшла в бельгійському місті Тонгерен за участю більше сорока представників відомих європейських музеїв.

Конкурс "Кращий Європейський музей року" був заснований в 1977 році. Є конкурсом музейних інновацій, завдяки яким Європейський музейний форум відстежує, заохочує і просуває нові рамки актуальних музейних практик. Премії конкурсу - це не визнання заслуг, це визнання музейної інновації, значущою для всього європейського музейного співтовариства.

Премія Європейський музей року - центральний проект Європейського музейного форуму (ЄМФ). Європейський музейний форум - це незалежна некомерційна організація, зареєстрована у Великобританії як благодійний фонд, присвячена просуванню інновацій в музейній практиці і сприяє обміну кращою професійною практикою та ідеями на всій території Європи. ЕМФ діє під егідою Ради Європи і є однією з провідних європейських організацій, спрямованих на розвиток соціальної якості європейських музеїв.

ЕМФ підкреслює цінність громадської відповідальності музеїв і заохочує високу професійну майстерність за допомогою своєї системи щорічних премій, головними з яких є Європейська премія "Музей року" (EMYA) і Премія Ради Європи. Крім того, система премій ЕМФ включає Премію Кеннета Хадсона, Премію Стіллетто і ряд інших спеціальних премій.

Гобустанський музей чи Гобустанський державний історико-художній заповідник - археологічний заповідник в Азербайджані, на південь від Баку, на території Гарадазького і Апшеронського районів, що представляє собою рівнину, розташовану між південно-східним схилом Великого Кавказького хребта і Каспійським морем, і частиною якої є культурний пейзаж наскальних малюнків, розташований на території 537 гектарів. У 2007 році культурний ландшафт наскельних малюнків Гобустана був включений до списку пам'яток Світової культурної спадщини ЮНЕСКО. Був заново реконструйований у рамках Державної інвестиційної програми, затвердженої Президентом Азербайджану Ільхамом Алієвим.

Трагедія і спекуляції. Що саме сталося 11 липня 1943 року на Волині?

Перебільшена кількість нападів на польські села стала хибним засновком, з якого зроблено висновок про масштабну операцію по всій Волині. А звідти зроблено висновок про існування наказу, що приписував цілковите знищення поляків, етнічну чистку.

Мій улюблений сексот: 10 фактів про Юрія Смолича

8 липня Юрію Смоличу виповнилося 125 років. Люди, далекі від літератури, архівів, досліджень, усе чудово про нього знають. Наприклад, що Смолич був артилеристом у Петлюри. Що дослужився до звання генерал-майора КГБ і має численні нагороди за вірну службу. Що він записував на магнітофон розмови з Довженком. Що дружина Юрія Яновського ненавиділа Смолича. Що він цькував шістдесятників і хворого на серце Малишка. Більшість охоче повторює і смакує ці плітки й чутки, не заморочуючись із фактчекінгом.

Заборонений Улас Самчук

Під час президенства Віктора Януковича твори Уласа Самчука виключили з обов'язкової шкільної програми, а у 2021-му за позовом Андрія Портнова Окружний адміністративний суд Києва заборонив проводити офіційні пам'ятні заходи на честь письменника. Витоки таких дій антиукраїнських сил криються ще в рішеннях кдб срср і минулих вказівках із москви. Тоді здійснювалася спецоперація з перешкоджання висуненню письменника на Нобелівську премію.

Персональні повідомлення про відзначення повстанців нагородами УПА

В УПА та збройному підпіллі ОУН, що підпорядковувалися УГВР упродовж 40-х – 50-х рр. ХХ століття діяла цілісна система нагород. Персональні повідомлення про відзначення повстанців під час активної збройної боротьби зазвичай були усними, про що знаходимо інформації як у спогадах, так і в архівних кримінальних справах колишніх вояків. Проте, до нашого часу також дійшли документи, які підтверджують існування друковано-письмових персональних повідомлень про відзначення.