Спецпроект

Лондонський музей пропонує пограти в шпигунів

У Імперському військовому музеї Лондона пройде виставка, присвячена історії шпигунства.

Про це пише korrespondent.net.

Виставка, яка пройде з 29 липня 2013 до 4 січня 2015 року, присвячена популярній книзі Террі Дірі "Жахливі Історії: Шпигуни".

У рамках експозиції відвідувачам музею розкажуть про таємниці шпигунства часів Другої світової війни. На виставці будуть представлені унікальні військові артефакти.

Крім того, повідомили організатори виставки, відвідувачі різного віку зможуть взяти участь у практичних заняттях, цифрових та інтерактивних розвагах і грі "По сліду". У рамках шпигунської гри кожен учасник отримає власну місію.

У музеї розповіли, що гра, до участі в якій запрошують цілі сім'ї, припускає різні квести. Так учасникам потрібно буде прокладати свій шлях через виставку, стикаючись з такими темами, як Нещадний Опір, Злом коду, Неймовірні гаджети, Нещадний саботаж і Майстерний камуфляж.

По ходу гри учасники дізнаються про методи, що використовуються найхитрішими шпигунами, наприклад, як зробити невидиме чорнило і зламати код.

Виставка Horrible Histories: Spies підійде для відвідувачів різного віку і особливо рекомендується дітям від 5 до 12 років. Програма безкоштовних заходів працюватиме у дні шкільних літніх канікул та свят.

Зазначимо, що 4 липня в Кенсингтонському палаці відкриється виставка кращих нарядів королеви Єлизавети II, її молодшої сестри принцеси Маргарет Роуз, а також покійної принцеси Діани.

Ігор Калинець: «Для мене поезія мала бути загадкою, яку слід відгадати, розшифрувати"

Іноді мене запитують, чи я шкодую, що моє життя так склалося. Мені здається, що ні. Не мало б воно тоді смислу, якби я не перейшов через те все, якби не було тих 60-х, ув’язнення у 70-ті, того піднесення національного — всі ті події допомогли мені відчути, що я щось значу, що я щось зробив, що я комусь потрібен власне таким, яким я є в даний момент. Мені здається, що то і є сенс мого життя.

Петро Франко. Таємниці життя і смерті

28 червня 1890 року народився наймолодший із трьох синів Івана Франка – Петро. В історію визвольної боротьби він увійшов як один із засновників української скаутської організації "Пласт", хоробрий старшина Легіону Українських січових стрільців, командант летунського відділу Української Галицької армії. Для сталінського ж режиму він став небезпечним ворогом народу, якого ліквідували, ймовірно, у перші дні німецько-радянської війни.

Напади Бурундая та їхні наслідки. Уривок із книги "Король Руси Данило Романович" Даріуша Домбровського

Данило Романович, перший король Руси, – одна з головних постатей історії України. Подолавши численних внутрішніх та зовнішніх ворогів, Данило утвердився як один із найвпливовіших володарів Центрально-Східної Європи. Книжка Даріуша Домбровського – найповніша сьогодні біографія Данила Романовича. Ґрунтуючись на багатьох джерелах, автор не лише докладно реконструює життєвий шлях цього видатного державця, а й переконливо вписує його постать у європейський політичний ландшафт.

Суд над дітьми. Ольга Попадин – про молодь ОУН, два арешти і розстріл друзів

17-річна гімназистка зі Львова Ольга Попадин була однією з підсудних на "Процесі 59-ти". Енкаведисти не робили жодних пільг неповнолітнім — лупцювали, знущалися. Про це пані Ольга розповідала в інтерв'ю "Локальній історії". З її спогадів, показова розправа обернулася на протест — молоді арештанти під час суду заманіфестували несприйняття окупаційної влади, а оголошення вироку зустріли виконанням українського гімну.