Зірка культового німецького серіалу виявився есесівцем

Німецький актор Хорст Тапперт, який зіграв головну роль в культовому серіалі "Деррік", служив у танковій дивізії СС "Мертва голова".

Про це повідомляє "Ехо Москви" із посиланням на німецький Bild.

Це з'ясувалося після оприлюднення архівів часів Другої світової війни. Тапперт потрапив до механізованої дивізії СС "Мертва голова" в 1942 році (очевидно, під час чергового її переформування у Франції) і встиг взяти участь у битві за Харків, де був поранений.

Німецька піхота в наступі під час боїв за Харків у лютому 1943 року

Актор ніколи не зізнавався в тому, що служив у військах СС. Він помер у 2008 році.

"Деррік" - надзвичайно популярний у Німеччині і за її межами телевізійний кримінальний серіал про інспектора мюнхенської поліції Штефана Дерріка. Загалом з 1974-го по 1998 рік було знято 281 серію.

Фільм показували у ста країнах, в тому числі й Україні. У 1990-х "Деррік" був доволі популярним в СРСР і пост-радянських державах.

 Хорст Тапперт в ролі інспектора Дерріка

Після новини про архівну знахідку телекомпанія ZDF, яка створила "Дерріка", зняла цей серіал з показу в Німеччині.

Дивіться також: "Поляки скандалять з приводу фільмy ZDF про Другу світову"

Симон Петлюра і День Української Державності

Серед розсекречених документів у архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено текст промови голови Директорії УНР, Головного Отамана військ і флоту УНР Симона Петлюри з нагоди свята Української Державності. Цей текст зберігався у політвиховника Воєнної округи "Заграва" Української повстанської армії Степана Костецького на псевдо Зимний і слугував зразком для проведення виховної роботи у колі повстанців.

Січневе повстання 1863 року на Київщині, Волині й Поділлі

"Проблема польсько-українського історичного діалогу роками полягала в тому, що ми зосереджуємося на тому, що криваво нас розділяє. Історична політика між двома державами повинна полягати у пошуках того, що нас об'єднує", - Роберт Чижевський.

Мій улюблений сексот: 10 фактів про Юрія Смолича

8 липня Юрію Смоличу виповнилося 125 років. Люди, далекі від літератури, архівів, досліджень, усе чудово про нього знають. Наприклад, що Смолич був артилеристом у Петлюри. Що дослужився до звання генерал-майора КГБ і має численні нагороди за вірну службу. Що він записував на магнітофон розмови з Довженком. Що дружина Юрія Яновського ненавиділа Смолича. Що він цькував шістдесятників і хворого на серце Малишка. Більшість охоче повторює і смакує ці плітки й чутки, не заморочуючись із фактчекінгом.

Заборонений Улас Самчук

Під час президенства Віктора Януковича твори Уласа Самчука виключили з обов'язкової шкільної програми, а у 2021-му за позовом Андрія Портнова Окружний адміністративний суд Києва заборонив проводити офіційні пам'ятні заходи на честь письменника. Витоки таких дій антиукраїнських сил криються ще в рішеннях кдб срср і минулих вказівках із москви. Тоді здійснювалася спецоперація з перешкоджання висуненню письменника на Нобелівську премію.