АНОНС: На історичному фестивалі презентують книгу про змову Гітлера й Сталіна в 1939-41

17 листопада в рамках історичного науково-популярного фестивалю LEGIO HISTORICA Андрій Галушка і Єгор Брайлян представлять книгу "Змова Диктаторів: Поділ Європи між Гітлером і Сталіним 1939-1941".

Книга, що вийшла друком у видавництві "Клуб Сімейного Дозвілля", покликана змінити уявлення читачів про одну з найбільш заідеологізованих тем на пострадянському просторі - початок Другої світової війни.

 

Радянський міф про "Велику вітчизняну" виводив за рамки головного конфлікту людської історії події 1939-1941 років, коли СРСР та Йосиф Сталін були учасниками поділу Європи разом з Третім Райхом та Адольфом Гітлером.

Під час роботи над книгою автори використали велику кількість західних джерел й історичних праць про Другу світову. З них дуже малий відсоток доступний у перекладах та відомий українському читачеві.

У рамках фестивалю "Змову диктаторів..." презентуватиме один зі співавторів, історик Єгор Брайлян, а його колега Андрій Галушка буде на відеозв'язку з Лондона. 

17 листопада, субота, 12.00

Місце: Київський нацоінальний університет ім. Т. Шевченка, Червоний корпус (вул. Володимирська, 60), ауд. 347.

Вхід вільний.

Від символу до імені: у пошуку власних моделей військового цвинтаря

Присвячені невідомому солдату монументи можна знайти у Франції, США, Британії, Канаді та інших країнах умовного Заходу. Зрештою, традиція символічних і цілком реальних могил невідомих солдатів народилася саме у Західній Європі. Асоціація могили невідомого солдата з Радянським Союзом радше пов'язана з зацикленістю політики пам'яті сучасної Росії на Другій світовій війні, ніж із якоюсь особливою прихильністю радянців до невідомих солдатів.

Володимир Лаврик: віднайдений епізод з литовського життя офіцера Армії УНР

Щонайменше 70 майбутніх офіцерів міжвоєнного Війська Литовського народилися в Україні. Сотні пов’язані з українськими теренами навчанням, юнацькими роками, участю у боях Першої світової війни, пролитою кров’ю у боротьбі за вільну Україну. Водночас, литовська земля народжувала майбутніх бійців українських визвольних змагань, героїв Війни за незалежність.

"Не допустити витоку за кордон відомостей про голод в Україні"

У 1980-х роках органи кдб урср пильно відстежували діяльність представників української діаспори, спрямовану на привернення уваги світової громадськості до Голодомору в Україні 1932–1933 років, і намагалися всіляко перешкоджати цьому. У циркулярах і вказівках з Києва до обласних управлінь кдб ішлося про те, які необхідно вжити агентурно-оперативні заходи "для протидії ворожим акціям закордонних наццентрів".

"Нас не подолати!". Полтавський вимір Помаранчевих подій: до 20-ої річниці Другого Майдану

Цьогоріч відзначаємо 20-річчя Другого Майдану або "Помаранчевої революції". Це акції за збереження незалежності і проти масових фальсифікацій президентських виборів 2004 року на користь путінського ставленика Януковича. Під помаранчевими стягами гуртувалися ті, хто не хотів сповзання України у болото "совка" і російських впливів. Помаранчеві протести стартували 21 листопада 2004 року і тривали до 28 грудня 2004 року. За даними соціологів, понад 6,6 млн громадян взяли участь у Помаранчевій революції.