Спецпроект

Найбільший багатій світу разом із Маркесом і Кінгом відкрив музей

Мексиканський мільярдер Карлос Слім (Carlos Slim), який є найбагатшою людиною в світі за версією Forbes, відкрив у Мехіко музей живопису і присвятив його дружині.

Музей Соумайя (Soumaya Museum) названий на честь померлої в 1999 році дружини Сліма, яка народила йому шістьох дітей і допомагала збирати колекцію живопису, яка наразі налічує близько 66 тисяч робіт.

У церемонії відкриття музею взяли участь президент Мексики Феліпе Кальдерон, письменник Габріель Гарсіа Маркес і телеведучий Ларрі Кінг, який назвав дітище Сліма "одним з кращих музеїв живопису в світі".

Експозиція музею розташована на площі 6800 квадратних метрів і включає в себе роботи як мексиканських художників - Дієґо Рівєри (Diego Rivera) і Руфіно Тамайо (Rufino Tamayo), так і великі зібрання європейського живопису.

Серед інших тут представлені шедеври Тінторетто, Ель Греко, Рубенса, Моне, Ренуара, Ван Гога, Матісса, Далі і Міро. Також у музеї зібрана найбільша за межами Франції колекція робіт скульптора Огюста Родена.

Карлос Слім, чий статок наразі оцінюється в 32 мільярди фунтів (понад 50 мільярдів доларів), розбагатів, працюючи у сфері телекомунікацій. На частку оператора Telcel, що належав Сліму, припадає близько 70 відсотків абонентів у Мексиці.

Дивіться також інші матеріали за темами "Мексика" та "Живопис"

Година папуги. Поїзд не в той бік

У свідомості генерала Лянґнер не було місця для думки, що один офіцер може зганьбитися обманом іншого. Лянґнер летів назад заспокоєний. Під крилом того літака, далеко внизу паровози тягли вагони. У вагонах сиділи польські військові. Їх везли не у той бік, про який домовлявся Лянґнер із Тимошенком і Шапошніковим.

Перше міністерство здоров’я України

На початку травня 1918 року Гетьман Павло Скоропадський розпорядився створити Міністерство народного здоров’я та опіки. В УНР часів Центральної Ради такого міністерства не було. Медико-санітарна справа раніше перебувала у відомстві Міністерства внутрішніх справ, а потім окремого департаменту при уряді

Подвійне життя КҐБіста Заваригіна: чи міг чекіст співпрацювати з ОУН?

Павло Заваригін бореться з українськими повстанцями на Тернопільщині та робить непогану кар'єру. Але в якийсь момент все починає йти не так, і врешті решт чекіст стріляє собі в голову. Збереглися спогади, згідно яких Заваригін насправді став агентом ОУН. Чи не цим пояснюється самогубство?

Як виглядає бункер на випадок ядерної війни під Херсонською ОДА

Це на всіх працівників обкому розраховувалося? — Ні, не на всіх, у разі удару рятується тільки керівництво. Вони спускаються в бункер, а решта гинуть.