Спецпроект

Національний музей історії Азербайджану поповнив колекцією

Колекція медалей Росії "В пам'ять 200-річчя перемоги у Вітчизняній війні 1812 року" п'ятого червня було передано Національному музею історії Азербайджану.

Про це пише trend.az.

Подібна колекція раніше також було передано Президенту Азербайджану Ільхаму Алієву.

Посол Російської Федерації сказав, що зберігання цієї колекції медалей у Національному музеї історії Азербайджану має великий сенс, показуючи, що Росія і Азербайджан давно разом, і сьогодні країни-партнери з повагою ставляться один до одного.

"Відносини між Росією і Азербайджаном з кожним днем ​​зміцнюються. Це - символ дружби між Росією і Азербайджаном. Ми пам'ятаємо про нашу спільну історію, і це нас не розділяє, а, навпаки, об'єднує", - сказав посол.

Директор Національного музею історії Азербайджану Щонайля Веліханли у своєму виступі розповіла про тісні історичні відносини Азербайджану та Росії. "Дружні зв'язки між нашими країнами мають багатовікову історію, і я впевнена, що так буде і надалі", - сказала Веліханли.

Трагедія і спекуляції. Що саме сталося 11 липня 1943 року на Волині?

Перебільшена кількість нападів на польські села стала хибним засновком, з якого зроблено висновок про масштабну операцію по всій Волині. А звідти зроблено висновок про існування наказу, що приписував цілковите знищення поляків, етнічну чистку.

Мій улюблений сексот: 10 фактів про Юрія Смолича

8 липня Юрію Смоличу виповнилося 125 років. Люди, далекі від літератури, архівів, досліджень, усе чудово про нього знають. Наприклад, що Смолич був артилеристом у Петлюри. Що дослужився до звання генерал-майора КГБ і має численні нагороди за вірну службу. Що він записував на магнітофон розмови з Довженком. Що дружина Юрія Яновського ненавиділа Смолича. Що він цькував шістдесятників і хворого на серце Малишка. Більшість охоче повторює і смакує ці плітки й чутки, не заморочуючись із фактчекінгом.

Заборонений Улас Самчук

Під час президенства Віктора Януковича твори Уласа Самчука виключили з обов'язкової шкільної програми, а у 2021-му за позовом Андрія Портнова Окружний адміністративний суд Києва заборонив проводити офіційні пам'ятні заходи на честь письменника. Витоки таких дій антиукраїнських сил криються ще в рішеннях кдб срср і минулих вказівках із москви. Тоді здійснювалася спецоперація з перешкоджання висуненню письменника на Нобелівську премію.

Персональні повідомлення про відзначення повстанців нагородами УПА

В УПА та збройному підпіллі ОУН, що підпорядковувалися УГВР упродовж 40-х – 50-х рр. ХХ століття діяла цілісна система нагород. Персональні повідомлення про відзначення повстанців під час активної збройної боротьби зазвичай були усними, про що знаходимо інформації як у спогадах, так і в архівних кримінальних справах колишніх вояків. Проте, до нашого часу також дійшли документи, які підтверджують існування друковано-письмових персональних повідомлень про відзначення.