Вийшла "Історія кримських татар" у 4-ох томах

У Сімферополі в середу презентували чотиритомник "Історія кримських татар" російського вченого, члена Королівської Данської академії наук Валерія Возгріна.

Захід за участі кримських політиків, вчених і ветеранів кримськотатарського національного руху відбувся в приміщенні Кримського українського академічного театру, повідомляє Радіо Свобода.

Автор, кримчанин за походженням, назвав свою працю "Нариси етнічної історії корінного народу Криму". Дослідження охоплює період від древніх часів до 1940-х років.

У ньому містяться документи XV-XX сторіч із близько півтора десятка українських, російських та інших іноземних архівів, нариси зарубіжних істориків, які відвідували Крим, щоденники, листи, дорожні замітки мандрівників, дипломатів, лікарів, військових, живі історії кримських татар – сучасників і свідків описуваних історичних подій, публікації фахівців.

За словами Возгріна, він працював над книгою понад два десятиліття. На презентації автор сказав, що вважає своє дослідження "реставрацією історії кримських татар, яка існувала, але навмисно знищувалася".

У фінансуванні проекту взяли участь кілька тисяч пересічних кримчан, міжнародні фонди і кримські підприємці з-поміж кримських татар, а також московський бізнесмен, власник телеканалу АТР і низки кримських мас-медіа Ленур Іслямов [він також профінасував зйомки художного фільму "Хайтарма", про депортацію 1944 року - ІП].

Дивіться також інші матеріали за темою "Кримські татари"

«Мельниківці» - також патріоти!

Це була величезна трагедія українського визвольного руху, адже як бандерівці, так і мельниківці однаково гинули в боротьбі за незалежність, але при цьому ще й поборювали один одного

Рудольф Вайль: вакцина від Голокосту

Чистокровного етнічного німця Рудольфа Фредериковича Вайгля викликали до німецького губернатора Львова та передали пропозицію Гіммлера — переїхати до Німеччини, створити в Берліні власний інститут, очолити кафедру в університеті та отримати по війні Нобелівську премію. Йшов 1942 рік, німецькі війська стояли під Москвою, відмовлятися від такої блискучої пропозиції не було сенсу. До того ж Вайглю вже було 59, у такому віці не сперечаються з гіммлерами.

Перелом у Громадянській війні у США: Геттісберг й Віксберг

Кожне око бачило легіони ворога, могутню непереборну хвилю океану озброєних людей, яка неслася на нас! Полк за полком, бригада за бригадою виходять із лісу й поспішно займають своє місце в строю напоготові до штурму. Горда дивізія Пікетта і ще якісь частини стоять на їх правому фланзі. Багряні прапори лопотять, їхні вершники мчать галопом угору-вниз; стволи й багнети вісімнадцяти тисяч бійців виблискують на сонці — похилий ліс блискучої сталі.

Карл XII в Україні. Розповідь кароліна

Нашому Королю ворожили більше, ніж будь-якому іншому королівському сину у Європі. Усі ворожіння сходилися в одному: йому не посміхатиметься вдача і перемоги до тих пір, поки він не завоює Рим. І через те, що між назвами Рим і Ромни була не така вже і велика різниця, всі подумали, що передбачення здійснилося