Приходьте на першу лекцію у новому проекті "Історичної Правди"

З нагоди свого 3-річчя "Історична правда" відкриває проект лекцій та круглих столів на історичну тематику. Першим у лекторії ІП виступить історик Кирило Галушко з доповіддю "Якою буде нова національна історія України у ХХІ столітті"?

Науковець викладе суть сучасних наукових дискусій: як варто писати "нову історію України" після 20 років праці науковців в умовах незалежності.

- Чи лишається місце для "національної історії" у ХХІ столітті, і чим тепер взагалі може бути "національна історія"?

- Чи можна поєднати лібералізм і націоналізм, патріотизм і науку? Чи змінюється при розбудові громадянської нації сенс термінів "історія України" та "українець"?

- Яке минуле України є "українським"? Чи має відношення "наукова історія" до інтересів загалу звичайних громадян?

Ці та інші питання будуть висвітлені в руслі розбіжних позицій наукової та суспільної полеміки.

 

Після лекції відбудеться дискусія.

Час і місце заходу: 16 жовтня 2013 року, 18:00. Київ, книгарня "Є" на вул. Лисенка, 3 (метро "Золоті Ворота").

Також із короткими звітами про діяльність "Історичної Правди" за три роки і грандіозні плани на майбутнє :) виступлять редактори ІП Павло Солодько і Вахтанг Кіпіані.

Приходьте, буде цікаво.

Симон Петлюра і День Української Державності

Серед розсекречених документів у архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено текст промови голови Директорії УНР, Головного Отамана військ і флоту УНР Симона Петлюри з нагоди свята Української Державності. Цей текст зберігався у політвиховника Воєнної округи "Заграва" Української повстанської армії Степана Костецького на псевдо Зимний і слугував зразком для проведення виховної роботи у колі повстанців.

Січневе повстання 1863 року на Київщині, Волині й Поділлі

"Проблема польсько-українського історичного діалогу роками полягала в тому, що ми зосереджуємося на тому, що криваво нас розділяє. Історична політика між двома державами повинна полягати у пошуках того, що нас об'єднує", - Роберт Чижевський.

Мій улюблений сексот: 10 фактів про Юрія Смолича

8 липня Юрію Смоличу виповнилося 125 років. Люди, далекі від літератури, архівів, досліджень, усе чудово про нього знають. Наприклад, що Смолич був артилеристом у Петлюри. Що дослужився до звання генерал-майора КГБ і має численні нагороди за вірну службу. Що він записував на магнітофон розмови з Довженком. Що дружина Юрія Яновського ненавиділа Смолича. Що він цькував шістдесятників і хворого на серце Малишка. Більшість охоче повторює і смакує ці плітки й чутки, не заморочуючись із фактчекінгом.

Заборонений Улас Самчук

Під час президенства Віктора Януковича твори Уласа Самчука виключили з обов'язкової шкільної програми, а у 2021-му за позовом Андрія Портнова Окружний адміністративний суд Києва заборонив проводити офіційні пам'ятні заходи на честь письменника. Витоки таких дій антиукраїнських сил криються ще в рішеннях кдб срср і минулих вказівках із москви. Тоді здійснювалася спецоперація з перешкоджання висуненню письменника на Нобелівську премію.