Спецпроект

У Китаї відкрився найбільший музей під відкритим небом

В Китаї відкрився музей-скансен, де відвідувачі зможуть побачити 130 найбільш відомих визначних пам'яток в один день.

Про це пише rkm.kiev.ua.

Парк Скансен на півдні Китаю є домом для найвідоміших архітектурних творінь нашої планети. Парк мініатюр розташувався на площі в 480 000 квадратних метрів.

Тут хмарочоси межують з чудовими храмами Ангкор-Ват у Камбоджі, а трохи далі розташувалися багатоквартирні будинки з видом на лондонський Тауер і Єлисейські Поля. Відвідувачі незвичайного парку зможуть побачити Статую Свободи і Сіднейський Харбор Брідж до обіду, а потім відправитися на прогулянку в гори Фудзі, але перед цим зробити зупинку, щоб кинути монетку в фонтан Треві і помилуватися архітектурою Парку Гуель Гауді.

Як і в Парижі, Ейфелеву вежу видно далеко за горизонтом, а поруч розташували Версальський палац і знамениті єгипетські Піраміди, які зазивають відвідувачів.

Манхеттен знаходиться в двох кроках від гори Рашмор.

Останнім часом китайські мандрівники стали найактивнішими у світі туризму, але для тих, хто не може дозволити собі побачити реальні пам'ятки, цей парк пропонує можливість почати день у Лондоні, пообідати в Парижі і помилуватися заходом сонця над Сіднейським оперним театром.

Подібні творіння є і в інших куточках планети. 

Теми

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.