Спецпроект

"Метрополітан" провів першу виставку робіт сліпих художників. ФОТО

Музей "Метрополітан" у Нью-Йорку провів виставку робіт, зроблених відвідувачами класів "Бачити, малюючи". Всі учасники виставки - сліпі або частково сліпі люди, і їхні малюнки натхненні експонатами, які їм описували зрячі екскурсоводи та до яких вони могли торкатися.

Про це пише nytimes.com.

Музей " Метрополітан " ще в 1908 році надавав відвідувачам інвалідні крісла, а в 1913-му - проводив лекції для сліпих дітей з державних шкіл.

На сьогоднішній день в музеї по п'ятницях відкриваються "мультисенсорні станції", які допомагають відвідувачам з різними видами інвалідності знайомитися з мистецтвом за допомогою дотику, нюху, музики і вербального опису.

Екскурсії для людей з вадами зору

У музеї також проводяться спеціальні екскурсії для глухих відвідувачів.

Слідом за "Метрополітан" інші музеї США та Європи також задалися метою зробити мистецтво доступним для інвалідів. Багато музеїв влаштовують виїзні виставки, виділяють окремі скульптурні зали для сліпих і проводять окремі заняття для дітей з когнітивними порушеннями.

Теми

Політичний марафон: від кандидата до депутата

"Із задоволенням можу констатувати той факт, що на виборчу компанію я не витратив ані копійки, Сьогодні це звучить, мабуть, одіозно, але так дійсно було".

Інший першотравень. Маївка з шашликами як київська традиція

Як в Києві святкували перше травня за триста років до появи дня міжнародної солідарності трудівників

Прапори УНР у Севастополі: правда, яку намагалися стерти з історії

Крим вже був українським — і ми вже його визволяли. 1918 рік, прапори УНР у Севастополі, добровольці, які ішли в бій із романтикою в серці. Про той забутий тріумф і його значення для сучасної боротьби розповідає історик Сергій Громенко, кандидат історичних наук, автор книги "Забута перемога. Кримська операція Петра Болбочана".

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер Леонід Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."