Спецпроект

ФІРТАШ ДАВ $2,5 МЛН НА МЕМОРІАЛ ГОЛОДОМОРУ В США. Фото

Підприємець Дмитро Фірташ погодився надати пожертву у розмірі $2,5 млн для виконання фінансових зобов’язань, пов’язаних зі спорудженням Меморіалу Голодомору у Вашингтоні (США).

1 жовтня 2013 року посольство України отримало від Служби національних парків США дозвіл розпочати будівництво меморіалу за дизайном "Поле пшениці" архітектора Лариси Курилас.

Під майбутній меморіал уже виділено федеральну землю. Це досягнення "було б неможливим без підтримки президента України Віктора Януковича, а особливо відомого українського підприємця Дмитра Фірташа", повідомляє Закордонна Газета.

Окрім схвалення уряду США, для отримання дозволу на будівництво потрібно було створити фонд на суму повної вартості спорудження меморіалу, зазначає видання. Пожертва Фірташа допомогла повністю виконати це зобов’язання.

 Під пам'ятник виділено трикутну площу на перетині Массачусетс-авеню і вулиці F, неподалік вокзалу Union Station - одного з найзавантаженіших у США. Так вона виглядає зараз...

Повідомляється, що спорудження меморіaлу почнеться вже в перші місяці 2014 року. На середину листопада 2013 року заплановано урочисту церемонію початку будівництва.

...а так виглядатиме разом із меморіалом. Фото: greatergreaterwashington.org

У травні 2013 року радник президента України Ганна Герман повідомила, що Віктор Янукович "зробив усе, щоб знайти 2 млн [на спорудження меморіалу у Вашингтоні], оскільки бюджет уже сформований. І дуже велику активність у допомозі цій справі проявив Сергій Володимирович Льовочкін".

 

Ініціювання будівництва меморіалу відбулося ще за президентства Віктора Ющенка.

Дивіться також: "Екскурсія Меморіалом пам'яті жертв Голодомору у Києві. ФОТО"

Січневе повстання 1863 року на Київщині, Волині й Поділлі

"Проблема польсько-українського історичного діалогу роками полягала в тому, що ми зосереджуємося на тому, що криваво нас розділяє. Історична політика між двома державами повинна полягати у пошуках того, що нас об'єднує", - Роберт Чижевський.

Мій улюблений сексот: 10 фактів про Юрія Смолича

8 липня Юрію Смоличу виповнилося 125 років. Люди, далекі від літератури, архівів, досліджень, усе чудово про нього знають. Наприклад, що Смолич був артилеристом у Петлюри. Що дослужився до звання генерал-майора КГБ і має численні нагороди за вірну службу. Що він записував на магнітофон розмови з Довженком. Що дружина Юрія Яновського ненавиділа Смолича. Що він цькував шістдесятників і хворого на серце Малишка. Більшість охоче повторює і смакує ці плітки й чутки, не заморочуючись із фактчекінгом.

Заборонений Улас Самчук

Під час президенства Віктора Януковича твори Уласа Самчука виключили з обов'язкової шкільної програми, а у 2021-му за позовом Андрія Портнова Окружний адміністративний суд Києва заборонив проводити офіційні пам'ятні заходи на честь письменника. Витоки таких дій антиукраїнських сил криються ще в рішеннях кдб срср і минулих вказівках із москви. Тоді здійснювалася спецоперація з перешкоджання висуненню письменника на Нобелівську премію.

Персональні повідомлення про відзначення повстанців нагородами УПА

В УПА та збройному підпіллі ОУН, що підпорядковувалися УГВР упродовж 40-х – 50-х рр. ХХ століття діяла цілісна система нагород. Персональні повідомлення про відзначення повстанців під час активної збройної боротьби зазвичай були усними, про що знаходимо інформації як у спогадах, так і в архівних кримінальних справах колишніх вояків. Проте, до нашого часу також дійшли документи, які підтверджують існування друковано-письмових персональних повідомлень про відзначення.