"Свободівцям" не сподобався "Троцький і незалежна Україна". ВІДЕО

Близько 30 молодиків вигуками та штовханиною намагались перешкодити дискусії "Троцький і незалежна Україна" у столичній книгарні "Є", після чого адміністрація книгарні оголосила про скасування заходу.

Про це повідомили організатори заходу.

Дискусія та презентація книги "Український Троцький" зібрала у київській книгарні "Є" до 60 осіб. Серед запрошених до участі в дискусії були академічні історики - Геннадій Єфіменко (Інститут історії України НАНУ) та Юрій Шаповал (Інститут політичних і етнонаціональних досліджень НАНУ).

Також планувався виступ професора Марка Бойцуна - старшого викладача факультету юриспруденції, управління і міжнародних відносин Лондонського столичного університету, який спеціально прилетів із Британії, щоб узяти участь у дискусії.

За інформацією одного з учасників заходу, на підкреслено коректні прохання організаторів та представників книгарні "Є" дати людям висловитися "свободівці" не реагували.

"Серед провокаторів — кандидати в народні депутати від партії "Свобода" — Руслан Андрійко та Юрій Ноєвий, а також публіка відповідного штибу — молодь в одязі праворадикальних фірм, - ідеться в повідомленні організаторів. - Театральні ефекти забезпечував обдарований помічник депутата Богдана Бенюка".

На думку організаторів дискусії, подія у книгарні "Є" доводить, що академічних правих в Україні немає - дискутувати "свободівці" не здатні.

"Жодних [наукових] аргументів провокатори не висловили, окрім хіба що аргументів про те, що Лев Троцький — "пропагандист ідей гомосексуалізму і сатанізму", - наголошують організатори.

Також борці з Троцьким назвали його організатором Голодомору в Україні.

Книга "Український Троцький" - добірка перекладених українською статей одного з лідерів більшовицького відламу Російської соціал-демократичної робітничої партії, уродженця Кіровоградщини Лева Троцького (Бронштейна).

Троцький був першим більшовицьким міністром закордонних справ, з березня 1918-го до 1924 року керував Червоною армією. Програвши внутрішньопартійну боротьбу Йосипу Сталіну, в 1929 році був висланий з СРСР. Очолив антисталінську опозицію. У 1940 році убитий у Мексиці.

Книга продається в українських книгарнях, а також презентована у Харкові і в Києві - під час конференції "Нові профспілки та демократичні ліві". У вересні 2013 року праві радикали намагалися зірвати презентацію книги на Книжковому ярмарку у Львові.

ІП найближчими днями опублікує фрагмент книги "Український Троцький".

Дивіться також:

Екскурсія будинком-музеєм Лева Троцького в Мехіко. ФОТО

Українська незалежність і товариш Троцький

1938: Троцький у Мехіко коментує процеси "ворогів народу". ВІДЕО

Інші матеріали за темою "Троцький"

Суд над дітьми. Ольга Попадин – про молодь ОУН, два арешти і розстріл друзів

17-річна гімназистка зі Львова Ольга Попадин була однією з підсудних на "Процесі 59-ти". Енкаведисти не робили жодних пільг неповнолітнім — лупцювали, знущалися. Про це пані Ольга розповідала в інтерв'ю "Локальній історії". З її спогадів, показова розправа обернулася на протест — молоді арештанти під час суду заманіфестували несприйняття окупаційної влади, а оголошення вироку зустріли виконанням українського гімну.

Антон Дробович: "Пам'ятання — це спротив забуттю"

Інтерв’ю з науковцем, громадським діячем Антоном Дробовичем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

Як витримати тиск КДБ і навіть його висміювати? Досвід Натана Щаранського із книжки "Не злякаюся зла"

У травні 2025 році, через майже 40 років з дня написання, книга радянського дисидента Натана Щаранського "Не злякаюся зла" вийшла українською мовою. Уперше вона була надрукована англійською у 1988-му. У передмові до українського видання Щаранський, який за ці роки встиг стати відомим політичним та державним діячем в Ізраїлі, зазначив: в Україні книга повертається до свого початково призначення — допомагати людям у боротьбі.

Соратник Скоропадського, ідеолог гетьманського руху: до 150-річчя Сергія Шемета

150 років тому, 6 червня 1875 року на Полтавщині народився Сергій Шемет – борець за незалежність України у ХХ столітті; діяч "Просвіти", "Братства Тарасівців", "Лубенської республіки", Української Народної Партії, один із засновників Української Партії хліборобів, співфундатор позапартійної організації "Український союз хліборобів-державників"; журналіст, співредактор журналу "Хліборобська Україна"; особистий секретар гетьмана Павла Скоропадського; брат Володимира і Миколи Шемета.