АНОНС: конференція про історію профспілкового й лівого руху

2-3 листопада в Києві відбудеться міжнародна конференція "Нові профспілки й демократичні ліві: історичне коріння та ідейні орієнтири".

"Традиції боротьби за демократичні та соціалістичні цінності нерозривно пов'язані з історією робітничого і профспілкового руху, - йдеться в анонсі конференції. - Нам необхідно
згадати і переосмислити досвід робітника і лівого руху, щоб зрозуміти і сформулювати свою політичну й історичну місію на сучасному етапі".

Організатори вважають за необхідне продовжити дискусію про історію робітника, профспілкового і демократичного рухів, їх сучасний стан та перспективи розвитку.

Ілюстрація з анонсу заходу

Серед іншого, на конференції планується обговорення наступних питань, пов'язаних з історією профспілкового руху:

Соціалістичні ідеї і рух трудящих у XIX - поч. XX століть (Драгоманов, українські анархісти і ліві соціалісти-революціонери, емігрантські "партійні школи" в Італії, селянський і робітничий спротив більшовицькому режиму)

Незалежний соціалізм проти сталінізму й капіталізму (есерівська еміграція, антисталінський комунізм, троцькістська опозиція, переслідування робітничих і лівих активістів в УРСР 1950-80 рр., 1968 рік у Франції, пострадянські анархо-синдикалісти)

Проблеми вивчення історії лівого та робітничого руху (Лев Камєнєв, український Троцький, російська революція 1910-20-х, ПОУМ у Громадянській війні в Іспанії тощо).

Також на конференції йтиметься про сучасні проблеми лівого і профспілкового руху.

Організатори: Конфедерація вільних профспілок України, Конфедерація праці Росії, Білоруський конгрес демократичних профспілок, Конфедерація профспілок Грузії, журнал соціальної критики "Спiльне" та інші.

Контакти організаторів: kyiv.labour2013@gmail.com

Дивіться також: "Короткий нарис українського марксизму"

Як я став депутатом…

Потім, коли ми вже аналізували в Народній Раді результати виборів, з’ясувалося, що я був єдиним зі Сходу і Півдня України, хто виграв сільський округ. Усі інші демократи в цій частині країни перемагали в містах. Наприкінці осені 1989 року я навіть не думав балотуватися. А за три місяці — несподівано для суперників, друзів і самого себе — виграв вибори.

Шевченко у Вашингтоні. Боротьба за цінності

Процес встановлення пам'ятника Тарасові Шевченку у Вашингтоні в 1964 році з нагоди 150-річчя від дня його народження розтягнувся у часі на кілька років і набув неабиякого резонансу у закордонній пресі. Водночас досі так і не стали надбанням гласності заходи кдб срср навколо тієї події. Розсекречені документи з архіву Служби зовнішньої розвідки України дають змогу нині побачити, як діяли за тих обставин і яку позицію займали представники кремлівського керівництва, американських політичних кіл і української діаспори.

"Ми позбулися «пушкіних», «Московської» ковбаси і «Тульських» пряників", - Олег Пустовгар

Процеси очищення інформаційного та публічного простору від російської присутності прискорилися після повномасштабного вторгнення Росії. Утім, роботи ще багато. Що вдалося зробити в цьому напрямі за останні роки на Полтавщині, а які питання ще варто розв'язати, – розповів у інтерв'ю представник Українського інституту національної пам'яті в Полтавській області Олег Пустовгар.

"Ніколи не казав": "Вперед, хлопці!", завжди: "За мною!"". Пам'яті Сергія Короля

Крайній бій командир "Махно" провів 24 лютого 2023 року. Впродовж ночі ворог вів постійний артилерійський обстріл, а близько 7 години ранку розпочав піхотний штурм з трьох сторін. Командуючи підрозділом та беручи безпосередню участь у стрілецькому бою, Сергій Король не допустив захоплення позицій переважаючими силами противника. Під час бою, який тривав майже шість годин, командир "Махно" загинув.