ПОМЕРЛА МАМА ГЕОРГІЯ ГОНГАДЗЕ

Леся Гонгадзе пішла з життя сьогодні після четвертої ранку.

Про це повідомляє Львівська Газета з посиланням на прес-службу Львівської міської ради.

Львів висловлює співчуття усім рідним і близьким з приводу втрати Лесі Гонґадзе. На 69-му році життя сьогодні після четвертої години Леся Гонґадзе відійшла у вічність.

"Леся Гонгадзе була надзвичайно мужньою жінкою. Донька українського патріота, яка виховала чудового сина – справжнього захисника української національної ідеї, державності та незалежності. Сім’я Гонгадзе – це сьогодні приклад для нас усіх. Приклад справжнього патріотичного виховання. Весь Львів сумує", – зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.

Леся Гонґадзе (Корчак) була корінною львів’янкою. Її батько Теодор Корчак був першим радіотехніком у Західній Україні. Сама Леся Гонгадзе – медик за фахом.

Лесю Гонгадзе поховають у понеділок на цвинтарі у Брюховичах під Львовом, повідомляє Zaxid.net з посиланням на Львівську міськраду.

Попрощатися з Лесею Гонгадзе львів’яни зможуть у неділю, 1 грудня, у Преображенській церкві (УГКЦ) на вул. Краківській, 21, де о 19:30 почнеться парастас за померлою.

Там же, у Преображенській церкві, у понеділок, 2 грудня, о 12:00 почнеться панахида, після закінчення якої траурна процесія вирушить у напрямку передмістя Брюховичі, на цвинтарі якого Леся Гонгадзе і буде похована.

Всі фінансові витрати з приводу похорону Лесі Гонгадзе взяла на себе Львівська міськрада.

Міський голова Львова Андрій Садовий повідомив, що у Лесі Гонгадзе попередньо було діагностовано рак. Їй пропонували стаціонарне лікування, але вона відмовилась і захотіла залишитися вдома.

Читайте також інтерв'ю з Лесею Гонгадзе на ІП (2001)

Президент-невдаха. Яка з нього користь?

Президент-невдаха найкраще гострить лезо сокири демократії. Президент-невдаха – це тест на дурнєопірність суспільства, а також – краш-тест для держави. Виявляється, невдахи страшенно корисні для народовладдя.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.