Спецпроект

У Феодосії покажуть дореволюційні різдвяні листівки

Усі 500 експонатів - з приватної колеції Богдана Яремка.

Про це пише e-crimea.info.

На виставці "Чари зими: новорічні та різдвяні листівки кінця XIX - початку XX століть" презентують 200 новорічних та 300 різдвяних листівок. 

Колекція належить Б. Яремку - феодосійському колекціонерові і краєзнавцю. Він  співпрацює з Феодосійським музеєм старожитностей вже понад десять років. У 2003-2004 в музеї вже проходила виставка " Православ'я в духовному житті ", де експонувалися різдвяні листівки з колекції Б. Яремка. У 2008 році були показані виставки " Великодні листівки початку XX століття" та " Православні храми Криму на старих листівках ". У поточному році в музеї була представлена ​​виставка "Прекрасна незнайомка: жіночий образ на поштовій листівці кінця XIX - початку XX століть ".

Виставка "Чари зими" у Феодосійському музеї старожитностей працюватиме з 18 грудня 2013 р. до кінця лютого 2014.

Теми

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.