Спецпроект

Регіоналу з Прикарпаття віддали гроші, зібрані на Музей Шевченка

24 тисячі "музейних" коштів член «Партії Регіонів» Ярослав Геник витратить на відновлення власного будинку.

Про це пише ua.comments.ua.

У селі Нижній Березів Косівського району згорів будинок Ярослава Геника, голови первинного осередку Партії регіонів. Чоловік підозрює, що його будинок підпалили за участь в Антимайдані, адже до цього випадку йому погрожували по телефону, а раніше вибили в машині вікна. "Минулої неділі мені погрожували по телефону, а потім всі стовпи в селі обвішали, як я виступав на Майдані на підтримку Партії регіонів. Мені помстилися за те, що я поїхав до Києва і там виступав на трибуні", - розповідає Геник.

У підпалі регіонал звинувачує сільського голову Михайла Іванкова, з яким давно конфліктує на політичному ґрунті. Незважаючи на те, що трапилося, Геник й далі обіцяє відстоювати свою позицію та їздити на провладні мітинги. Сільський голова спростовує обвинувачення. Наразі триває слідство.

Голова Івано-Франківської ОДА Василь Чуднов повідомив, що члени Партії регіонів передали Генику 24 тисячі гривень допомоги, які раніше були зібрані партійцями зі всього Прикарпаття на музей Тараса Шевченка.

Важка стежка до храму. Спогади очевидця відродження УАПЦ у Чернігові

28 січня 1990-го під час встановлення пам'ятного хреста у Крутах побував український священик з Києва, який взяв участь у освяченні хреста і служінні панахиди по вбитих більшовиками у 1918 році студентах. На Крутянську жалобу тоді з'їхалося понад 300 осіб. Це був перший за багато років випадок на Чернігівщині, коли тут відкрито служили церковну панахиду по жертвах комуністичного режиму. Сподіватись на такий крок з боку місцевих священиків РПЦ було неможливо, тому ще більше нас стала вабити УАПЦ, про яку ми чули, що вона була знищена і заборонена комуністичним режимом.

КГБ УРСР проти "Летючих козаків" ВПС США

У москві поставили завдання перед кгб урср збирати всю доступну інформацію про всіх українців, які пішли на службу до армії США. Їх розглядали як таких, що можуть бути використані з диверсійною і шпигунською метою проти срср. Так, керівництво кгб з настороженістю сприймало здобуті агентурою відомості про "збільшення американцями набору до армії молоді українського походження".

"Сто днів" або останній король: епізод з історії визвольних змагань литовського народу

Кожному в Україні, мабуть, відомі події Української революції. Зокрема, обставини реставрації гетьманської влади у 1918 році. Втім, спроби повернення до історичних форм правління, у ту добу боротьби за незалежність колишніх підневільних Росії народів, характерні не лише для України. Подібне відбулося і у Литві. Майже одночасно з реалізацією ідей українського ІІ Гетьманату народився литовський монархічний проект.

Інтелектуали за викликом. Хто й навіщо створив легенду про "Петра Великого"

Як європейські інтелектуали волею, чи неволею допомагали російському імператору Петру І відбілювати власну репутацію.