Спецпроект

Регіоналу з Прикарпаття віддали гроші, зібрані на Музей Шевченка

24 тисячі "музейних" коштів член «Партії Регіонів» Ярослав Геник витратить на відновлення власного будинку.

Про це пише ua.comments.ua.

У селі Нижній Березів Косівського району згорів будинок Ярослава Геника, голови первинного осередку Партії регіонів. Чоловік підозрює, що його будинок підпалили за участь в Антимайдані, адже до цього випадку йому погрожували по телефону, а раніше вибили в машині вікна. "Минулої неділі мені погрожували по телефону, а потім всі стовпи в селі обвішали, як я виступав на Майдані на підтримку Партії регіонів. Мені помстилися за те, що я поїхав до Києва і там виступав на трибуні", - розповідає Геник.

У підпалі регіонал звинувачує сільського голову Михайла Іванкова, з яким давно конфліктує на політичному ґрунті. Незважаючи на те, що трапилося, Геник й далі обіцяє відстоювати свою позицію та їздити на провладні мітинги. Сільський голова спростовує обвинувачення. Наразі триває слідство.

Голова Івано-Франківської ОДА Василь Чуднов повідомив, що члени Партії регіонів передали Генику 24 тисячі гривень допомоги, які раніше були зібрані партійцями зі всього Прикарпаття на музей Тараса Шевченка.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.

Пам’яті Ольги Стокотельної: "Нехай назавжди твоє добре ім’я буде між людьми"

В історії українського Руху опору 70-80 років ХХ століття особливе місце належить Ользі та Павлові Стокотельним – особам, які були відданими ідеалам вільної та незалежної України й поєднали своє життя з відомими дисидентами, правозахисниками Надією Світличною та Миколою Горбалем. У квітні цього року Ользі та Павлові мало б виповнитися 162… Саме так двійнята Стокотельні рахували свої роки. Та не судилась. 20 грудня 2023 року Ольга покинула цей світ. Цьогоріч Павло вперше за 81 рік буде свій день народження зустрічати сам.

Як співробітники КГБ намагалися зробити з Івана Багряного «червоного»

У 1950–1960-х роках органи МГБ/КГБ СССР намагалися схилити до співпраці, відмови від антирадянської діяльності й повернення до Радянського Союзу діячів культури, науки і літератури, які опинилися в еміграції. А в разі невдачі розробляли заходи з їх компрометації і навіть ліквідації. Одним із об'єктів такої оперативної розробки був відомий політичний діяч і письменник Іван Багряний.

"Звичайний фашизм": розбір тез про "священную войну" Росії проти України та Заходу

Один із важливих етапів у формуванні російської квазірелігійної доктрини "русского мира", яка за задумом має стати офіційною державною та релігійною ідеологією путінської Росії, відбувся 27 березня 2024 року. У цей день сталася знакова подія – у Залі церковних соборів Храму Христа Спасителя у Москві під головуванням Московського патріарха Кирила було офіційно затверджено "Наказ XXV Всесвітнього російського народного собору", який отримав назву "Настоящее и будущее Русского мира".