Спецпроект

В Одесі відкрився музей коньячної справи. ФОТО

Приміщення закладу освітлює люстра з 20 тисяч коньячних пляшок.

Про це пише dumskaya.net.

Експозиція розміщена в прохолодних підвалах між купажним і розливним цехами одеського заводу коньяку.

Переміщаючись по підземних залах, відвідувачі знайомляться з історією благородного напою, дізнаються тонкощі процесу його виробництва - як вирощується виноград , як роблять бочки і як правильно витримувати коньяк.

 

Серед найцікавіших експонатів музею - справжній шарантской аламбіках ( придуманий на батьківщині коньяку мідний самогонний апарат, практично не змінився з XVI століття ) . Шістнадцять старших сестер цього пристрою переганяють вино в коньячний спирт в Великодолинском, де знаходиться найбільший в Європі цех спиртокуріння.

 


Авторам музею вдалося навіть відтворити за кресленнями 1912 повнорозмірну модель дореволюційної конки, яка курсувала по одеських вулицях з рекламою коньяку.

Серед великої колекції всіляких коньяків є справжній скарб - пляшка благородного напою, розлитого в 1900 році. Імовірно, саме цей коньяк був представлений в 1900 році на виставці в Парижі.

Напій за сто років частково випарувався, але сама пляшка відмінно збереглася. Вартість цього експонату оцінюється в декілька сотень тисяч доларів.

 

Колись підвал, в якому розміщено музей, з'єднувався з катакомбами. Директор музею Олена Варивода розповідає, що до революції через підземні виробки сюди частенько проникали заповзятливі жителі Молдаванки, розкрадаючи алкогольні багатства заводу.

Зараз катакомби під заводом закриті, як і нижній ярус льохів. Залишилися тільки ведуча вниз ліфтова шахта. Відвідувачі кидають в неї монетки - "щоб повернутися ".

Крім постійної експозиції, у музеї є зал для виставок, концертів та інших культурних подій, кінозал і, звичайно ж, зал дегустації.

Дивіться також інші матеріали за темою "Алкоголь"

Європейська орієнтація Симона Петлюри

Долаючи навалу збройних сил Російської Федерації, українське суспільство одночасно розгорнуло масштабну роботу по знищенню «русского мира» в найменуваннях міст, площ, вулиць. Та не слід забувати, що Росія не тільки нав’язувала нам свої цінності, у тому числі в топоніміці, але й деформувала національну пам’ять українського народу. Особливо багато грязюки наліплено на постать публіциста, державотворця, воєначальника, мислителя Симона Петлюри

Сюргюн. Мама думала, що нас везуть на розстріл

Уявіть себе на їх місці. У ваш дім на світанку вриваються озброєні люди, солдати. Дають 15 хвилин на збори. Відвозять на найближчу станцію. І додому ви зможете повернутися лише через 50 років.

Український вояк, який врятував десятки євреїв

Круглий сирота з Лемківщини. У 17 років, неповнолітнім, пішов воювати за Україну в складі Українських Січових Стрільців. Здобув дві вищі освіти в Празі. Став успішним бізнесменом в міжвоєнній Галичині. Для врятування євреїв створив окремий бізнес і рятував їх у промисловому масштабі. За що був, врешті решт, покараний нацистами. З Німеччини до США, його – вже немічного – витягнули вдячні євреї. Звати його Олекса Кривов'яза. Латинкою прізвище писав, як Krywowiaza

Авіація працює по «своїм», або Мулінська катастрофа 1945 року

У свідомості багатьох російських дослідників, радянсько-японська кампанія постає майже ідеальною. Мемуари, література, вікіпедія та військова хроніка повністю підтверджує це, даючи однобоку модель сприйняття минулих подій. Успіхи відомі – 700 кілометровий бліцкриг 6 танкової армії через Хінган, захоплення в полон 600 тис. угруповання Квантунської армії, мінімальні втрати, та прорив сучасної прикордонної фортифікаційної системи оборони японських військ. Але навіть і тут, можна знайти «підводне каміння», у вигляді фактів, що свідомо приховувалися роками. До таких подій відносяться і інцидент 16 серпня 1945 року, коли радянські впс розбомбили власні війська які дислокувалися біля міста Мулін