Спецпроект

З квартири Джимі Хендрікса зроблять музей

На створення музею Британський фонд Національної лотереї виділить 1,2 мільйона фунтів стерлінгів.

Про це пише focus.ua.

Мансарду, в якій Хендрікс жив зі своєю коханою, приведуть у відповідність із фасадом 1968 року. Там також з'являться стенди з інформацією про його життя і творчість.

Будинок-музей Хендрікса буде сусідити з будинком-музеєм композитора Георга Фрідріха Генделя. Перший жив за адресою Брук стріт 23, другий, двома століттями раніше, за адресою Брук стріт 25. Зараз у колишній квартирі Хендрікса розташовується офіс музею Генделя.

У минулому співробітники музею композитора пускали в свій офіс шанувальників творчості гітариста, проте робили це лише для особливих гостей і по особливих випадках, наприклад, у 2010 році на 40-річчя смерті Хендрікса. Зараз же планується зробити музей загальнодоступним.

Джимі Хендрікс вважається одним з найкращих гітаристів усіх часів і народів. Він жив у Лондоні з 1966 по 1970 рік. Помер він, однак, не в своїй квартирі, з якої зроблять музей, а в лондонському готелі. Офіційна версія: передозування наркотиками.

Чорнобильська катастрофа. Смерть тисяч людей заради виживання радянського режиму

Аварія на Чорнобильській АЕС сталася 37 років тому – у 1986 році. Тодішній комуністичний режим до останнього намагався приховати інформацію про масштаби забруднення території та опромінення радіацією людей. Приховував не тому, що розумів масштаби і наслідки катастрофи. А тому, що влада завжди так працювала і показувала СРСР як найкращу в світі державу, в якій ніяких катастроф ніколи не відбувається

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.

Пам’яті Ольги Стокотельної: "Нехай назавжди твоє добре ім’я буде між людьми"

В історії українського Руху опору 70-80 років ХХ століття особливе місце належить Ользі та Павлові Стокотельним – особам, які були відданими ідеалам вільної та незалежної України й поєднали своє життя з відомими дисидентами, правозахисниками Надією Світличною та Миколою Горбалем. У квітні цього року Ользі та Павлові мало б виповнитися 162… Саме так двійнята Стокотельні рахували свої роки. Та не судилась. 20 грудня 2023 року Ольга покинула цей світ. Цьогоріч Павло вперше за 81 рік буде свій день народження зустрічати сам.