На Львівщині демонтували пам'ятник Кутузову. ФОТО

У Бродах (Львівська область) комунальники демонтували пам'ятник полководцю Російської імперії Михайлу Кутузову, розташований у сквері навпроти Педагогічного коледжу імені Шашкевича.

Про це повідомляє ZIK.

За подією спостерігали депутати та громадськість міста, перехожі.

Спочатку з допомогою автокрана зняли погруддя полководця, а згодом –  і постамент.

Таким чином було виконано рішення Бродівської міськради, прийняте у грудні 2013 року у відповідь на звернення політв'язня Ігоря Калинця, в якому він закликав встановити на місці пам'ятника Кутузову в монумент "комусь із видатних українців".

 

На віче в Бродах громада ініціювала встановлення на цьому місці пам'ятника загиблим Героям Майдану.

Пам'ятник Кутузову у Бродах було встановлено навпроти тодішнього педучилища у 1974 році.

Бетонні частини пам'ятника Кутузову відвезли відправили на територію КП "Броди", де він зберігатиметься до кращих часів. Подальшу долю знесеного пам'ятника має вирішити громадськість міста.

Михайло Голеніщев-Кутузов (1745-1813) - генерал-фельдмаршал Російської імперії, відзначився у війнах з Османською імперією і наполеонівською Францією.

Дивіться також: "Русское Единство" вважає, що Кутузов звільняв Крим від фашистів. ВІДЕО"

«Кожен має знати, що без його, або її зусиль нічого не зміниться»: Олександра Матвійчук

Публічне інтерв'ю із правозахисницею Олександрою Матвійчук у рамках виставки ГОЛОСИ Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

Важка стежка до храму. Спогади очевидця відродження УАПЦ у Чернігові

28 січня 1990-го під час встановлення пам'ятного хреста у Крутах побував український священик з Києва, який взяв участь у освяченні хреста і служінні панахиди по вбитих більшовиками у 1918 році студентах. На Крутянську жалобу тоді з'їхалося понад 300 осіб. Це був перший за багато років випадок на Чернігівщині, коли тут відкрито служили церковну панахиду по жертвах комуністичного режиму. Сподіватись на такий крок з боку місцевих священиків РПЦ було неможливо, тому ще більше нас стала вабити УАПЦ, про яку ми чули, що вона була знищена і заборонена комуністичним режимом.

КГБ УРСР проти "Летючих козаків" ВПС США

У москві поставили завдання перед кгб урср збирати всю доступну інформацію про всіх українців, які пішли на службу до армії США. Їх розглядали як таких, що можуть бути використані з диверсійною і шпигунською метою проти срср. Так, керівництво кгб з настороженістю сприймало здобуті агентурою відомості про "збільшення американцями набору до армії молоді українського походження".

"Сто днів" або останній король: епізод з історії визвольних змагань литовського народу

Кожному в Україні, мабуть, відомі події Української революції. Зокрема, обставини реставрації гетьманської влади у 1918 році. Втім, спроби повернення до історичних форм правління, у ту добу боротьби за незалежність колишніх підневільних Росії народів, характерні не лише для України. Подібне відбулося і у Литві. Майже одночасно з реалізацією ідей українського ІІ Гетьманату народився литовський монархічний проект.