Путін назвав Геббельса талановитим: "Він домагався свого"

Президент Росії Владімір Путін заявив, що боротиметься з проявами нацизму. При цьому він назвав фашистського міністра пропаганди Йозефа Геббельса талановитою людиною.

Про це він cказав на зустрічі з представниками міжнародних громадських і релігійних організацій, повідомляє УП з посиланням на ІТАР-ТАСС.

Путін подякував "єврейській громаді, громадським організаціям, які активно і мужньо, маючи на увазі деякі ситуації в сьогоднішньому світі, продовжують безкомпромісно боротися з будь-якими проявами і будь-якими спробами нацистської ідеології".

За словами Путіна, єврейський народ дуже сильно постраждав під час Другої світової війни, коли "6 млн євреїв були знищені на території Радянського Союзу і Європи".

Путін також заявив, що "треба бути не просто дурним, потрібно бути нахабним, щоб заперечувати те, що було".

"На жаль, це нахабство також, як і 70 років тому, часто досягає своєї мети", - сказав Путін.

При цьому президент Росії процитував міністра пропаганди нацистської Німеччини Йозефа Геббельса і назвав його талановитою людиною: "чим нейімовірніше брехня, тим швидше в неї повірять".

"Він домагався свого, він був талановитою людиною", - зазначив Путін.

За його словами, "і сьогодні ті, хто перекручують історію, хто намагається принизити заслуги тих, хто знищив нацизм, поміняти навіть місцями злочинців і жертви, - вони якраз діють за тією ж самою логікою: чим неймовірніша брехня, тим швидше в неї повірять".

Як відомо, у березні 2014 року прокремлівська газета "Известия" надрукувала матеріал про те, що Гітлер до 1939 року був "політиком найвищого класу", збираючи етнічні німецькі землі. При цьому не згадувалося про вчинені на той час злочини нацистів.

Дивіться також: "Фашизм повертається у Європу та Україну зі Сходу"

«Скеля трьох чекістів». Як УПА боролась із НКВД на Буковині

23 вересня 1944 року повстанці в Путильському районі Чернівецької області із засідки ліквідували заступника начальника обласного НКҐБ та заступника начальника обласного НКВД, керівника обласної медичної служби НКВД, а також заступник начальника 2-го батальйону Внутрішніх Військ НКВД, який командував районним гарнізоном. Згодом через натиск повстанців районна радянська влада відступила із райцентру Путила у віддалене село Селятин, затрималася тут лише 5 днів, покинула район та через територію Румунії відступила до райцентру Сторожинець. Кілька місяців в районі панували повстанці.

Справа капітана. За що сидів легендарний «динамівець» Костянтин Щегоцький

У різноманітних рейтингах найкращих українських футболістів усіх часів неодмінно буде це ім’я — Костянтин Щегоцький. Улюбленець київських уболівальників 1930-х, капітан «Динамо», перший в Україні гравець-орденоносець — це все про нього.

«Не Арґус, ні Гелена, ні Марія Маґдалена»: вибираємо та їмо сир по-середньовічному

Середньовічна кухня – це не лише екстравагантні страви на кшталт павича, міног чи лебедя у соусі з власної крові. Якими б дивними не видавались нам інколи люди середньовіччя, їх меню не надто відрізнялось від нашого. Пропонуємо вам уривок, де історикиня й авторка книги «Від бобра до фазана: їжа західноєвропейського Середньовіччя» Стефанія Демчук розповідає про шлях на середньовічний стіл сиру, без якого і сьогодні ми не можемо уявити свою повсякденність

«Польська» ідентичність і російське самодержавство

У перші десятиліття ХІХ століття Санкт-Петербург негласно визнавав польський характер Правобережної України, як і всіх інших територій, анексованих у Речі Посполитої. Чиновники найвищого рангу навіть використовували відповідну термінологію на кшталт: "польські губернії" чи "польські землі", причому як в усному мовленні, так і в офіційному діловодстві. Після Листопадового повстання 1831 – 1832 років ситуація кардинально змінилася: російське самодержавство розпочало тотальний наступ на "польську" ідентичність. Комплекс заходів, до якого протягом наступних десятиліть вдалася російська влада, без перебільшення, можна назвати репресіями в економічній, релігійній і гуманітарній сферах. Йдеться про русифікацію польської культури, переслідування католицької церкви, політичний тиск, заборону освіти рідною мовою, декласацію та асиміляцію шляхти.