Спецпроект

АНОНС: навчання, як удихнути життя в стару індустріальну споруду

У Львові відбудеться воркшоп "Регенерація індустріальних споруд в Україні".

До участі запрошують представників ініціативних груп, які розпочали або планують розпочати створення проекту, що передбачає зміну функцій у просторі постіндустріальної будівлі у своєму місті.

Воркшоп відбудеться 24-27 вересня 2014 року у Львові, повідомляє Асоціація культурних індустрій.

Впродовж воркшопу учасники матимуть можливість детально ознайомитись із реалізованими іноземними проектами культурних центрів в колишніх індустріальних будівлях у Варшаві, Кракові, Дрездені та Ляйпцігу, а також українськими – у Донецьку та Києві.

Засновники та менеджери цих успішних проектів проведуть низку презентацій, візьмуть участь у відкритих дискусіях, а також поділяться досвідом з учасниками воркшопу впродовж дводенної групової роботи над виробленням нових моделей регенерації постіндустріальних споруд.

Практична частина передбачає пошук нових функційних програм культурних центрів, фінансових, юридичних та менеджерських рішень.

На воркшопі буде можливість поспілкуватися зі справжніми інвесторами та експертами, компетентними щодо умов роботи в українському контексті, і почути відгук про свій проект.

Мета: розробити моделі регенерації індустріальних будівель, які можливо застосувати в українських умовах.  

Критерії відбору:

Взяти учать у конкурсі можуть 1-2 осіб від організації.

Перевага буде надана тим претендентам, які:

-      мають задум або план реалізації проекту регенерації індустріальної будівлі у своєму місті,

-      прагнуть якісних змін культурного середовища у своєму місті,

-      мають досвід реалізації проектів у сфері культури, урбаністики або міждисциплінарних проектів,

-      володіють англійською мовою вище середнього рівня.

Кінцевий термін прийому аплікацій – 25 серпня 2014 року.

Кошти і відшкодування:

Участь у воркшопі – безкоштовна,  учасники будуть забезпечені житлом і харчуванням на час проведення заходу. Для участі у конкурсі потрібно заповнити заявку.

Процедура відбору:

-      відбір здійснює журі,

-      рішення журі є кінцевим і не підлягає оскарженню,

-      учасники будуть повідомлені про результати відбору після 30 серпня 2014 року.

Проект здійснюється за підтримки фонду Гайнріха Бьолля (вважається пов'язаним із Партією зелених ФРН). 

Дивіться також:

"Індустріальна Ніч" у Донецьку. ЕКСКУРСІЯ

"Донбас - до перемоги!" Плакати УРСР часів індустріалізації. ФОТО

Львів пострадянський. Місто, про яке не хочуть знати. ФОТО

Інші матеріали за темою "Промисловість"

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.

Пам’яті Ольги Стокотельної: "Нехай назавжди твоє добре ім’я буде між людьми"

В історії українського Руху опору 70-80 років ХХ століття особливе місце належить Ользі та Павлові Стокотельним – особам, які були відданими ідеалам вільної та незалежної України й поєднали своє життя з відомими дисидентами, правозахисниками Надією Світличною та Миколою Горбалем. У квітні цього року Ользі та Павлові мало б виповнитися 162… Саме так двійнята Стокотельні рахували свої роки. Та не судилась. 20 грудня 2023 року Ольга покинула цей світ. Цьогоріч Павло вперше за 81 рік буде свій день народження зустрічати сам.

Як співробітники КГБ намагалися зробити з Івана Багряного «червоного»

У 1950–1960-х роках органи МГБ/КГБ СССР намагалися схилити до співпраці, відмови від антирадянської діяльності й повернення до Радянського Союзу діячів культури, науки і літератури, які опинилися в еміграції. А в разі невдачі розробляли заходи з їх компрометації і навіть ліквідації. Одним із об'єктів такої оперативної розробки був відомий політичний діяч і письменник Іван Багряний.