На південному сході знайшли невідомі міста майя

Археологи знайшли два древніх міста цивілізації майя у джунглях на південному сході Мексики. Науковці кажуть, що в регіоні може бути ще близько дванадцяти майянських міст.

Про це повідомляє Huffington Post з посиланням на професора Академії наук і мистецтв Словенії Івана Спрайца.

За словами науковця, його команда знайшла міста Лагуніта і Тамчен на півострові Юкатан за допомогою даних аерофотозйомки.

Спрайц зазначив, що виявлені міста досягли свого розквіту у пізньокласичний період цивілізації майя (600-1000 роки).

В кожному з міст дослідники виявили палацоподібні споруди, піраміди і площі. Одна з пірамід має висоту майже 20 метрів.

Лакандонська сельва - унікальна екосистема дощових тропічних лісів на південному сході Мексики і у Гватемалі. Географічний центр цивілізації майя. Базова територія селянсько-індіанської Сапатистської армії національного визволення. Центр незаконної вирубки лісу - четвертого за прибутковістю нелегального бізнесу Мексики

Археолог зазначив, що його команда не здійснювала розкопки, а тільки працювала з фотографіями.

Йдеться про аерофотозйомку Лакандонської сельви - грандіозного масиву тропічного лісу на південному сході Мексики. Сельва є біосферним резерватом, доступ туди утруднено.

 Паленке (майянською Ла-Камха) - найвідоміше з міст майя у тропічних лісах Мексики

"Ми нанесли на мару 10-12 гектарів кожного з виявлених місць, але вони вочевидь більші за розмірами, - наголосив Спрайц. - Ми знайшли релігійні й адміністративні споруди, фактично, тільки центри міст".

 Рештки майянського міста Яшчілан у тих же краях

Науковець також додав, що - судячи з фото - в Лакандонській сельві є десятки подібних міст.

Торік Спрайц відкрив у джунглях Юкатану ще одне майянське місто - Чактун.

Дивіться також: "Повітряна археологія. Як я літав над містом святого Володимира"

Трагедія і спекуляції. Що саме сталося 11 липня 1943 року на Волині?

Перебільшена кількість нападів на польські села стала хибним засновком, з якого зроблено висновок про масштабну операцію по всій Волині. А звідти зроблено висновок про існування наказу, що приписував цілковите знищення поляків, етнічну чистку.

Мій улюблений сексот: 10 фактів про Юрія Смолича

8 липня Юрію Смоличу виповнилося 125 років. Люди, далекі від літератури, архівів, досліджень, усе чудово про нього знають. Наприклад, що Смолич був артилеристом у Петлюри. Що дослужився до звання генерал-майора КГБ і має численні нагороди за вірну службу. Що він записував на магнітофон розмови з Довженком. Що дружина Юрія Яновського ненавиділа Смолича. Що він цькував шістдесятників і хворого на серце Малишка. Більшість охоче повторює і смакує ці плітки й чутки, не заморочуючись із фактчекінгом.

Заборонений Улас Самчук

Під час президенства Віктора Януковича твори Уласа Самчука виключили з обов'язкової шкільної програми, а у 2021-му за позовом Андрія Портнова Окружний адміністративний суд Києва заборонив проводити офіційні пам'ятні заходи на честь письменника. Витоки таких дій антиукраїнських сил криються ще в рішеннях кдб срср і минулих вказівках із москви. Тоді здійснювалася спецоперація з перешкоджання висуненню письменника на Нобелівську премію.

Персональні повідомлення про відзначення повстанців нагородами УПА

В УПА та збройному підпіллі ОУН, що підпорядковувалися УГВР упродовж 40-х – 50-х рр. ХХ століття діяла цілісна система нагород. Персональні повідомлення про відзначення повстанців під час активної збройної боротьби зазвичай були усними, про що знаходимо інформації як у спогадах, так і в архівних кримінальних справах колишніх вояків. Проте, до нашого часу також дійшли документи, які підтверджують існування друковано-письмових персональних повідомлень про відзначення.