Археологи знайшли могилу подружжя, яке 700 років трималося за руки. ФОТО

Під час розкопок каплиці біля селища Галлатон у Лестерширі (Англія), дослідники виявили середньовічне поховання, в якому лежали скелети чоловіка і жінки, що трималися за руки. 

Про це повідомляє LiveScience.

"На території Лестерширу і раніше виявляли поховання подружніх пар в одній могилі", - заявила Вікі Скор із Археологічної служби Університету Лестера (АСУЛ). Однак такої зворушливої деталі науковці не пригадують.

Фото: ulasnews.files.wordpress.com

Здивування археологів викликало й місце поховання - маленька, так звана "загублена" капличка замість звичної в таких випадках місцевої церкви.

"Головне питання для нас - чому їх тут поховали? - зазначила Скор. - Ми припускаємо, що тогочасна каплиця використовувалася, як свого роду особливе місце захоронення".

Розкопки каплиці в Галлатоні

Загалом на території каплички виявили 11 скелетів. Вуглецевий аналіз показав, що всі поховані тут люди жили у XIV сторіччі.

Всі скелети були орієнтовані за напрямком "схід-захід", згідно з християнськими традиціями того часу.

Вчені припускають, що у XIV сторіччі каплиця слугувала прихистом для пілігрімів. Згідно з іншою гіпотезою, тут ховали злочинців, іноземців або хворих.

Юнак, похований у сидячому положенні

Археологи стверджують, що пагорб із каплицею використовувася людьми для релігійних обрядів ще в римські часи, більше 2000 років тому.

Також під час розкопок було знайдено дрібні срібні монети, з XII до XVI сторіч.

---------------

ДИВІТЬСЯ: Закохана пара з концтабору возз'єдналася через 62 роки

«Диво на Віслі»: український вимір

Події серпня – вересня 1920 р. мали вирішальне значення в польсько-радянській війні. Перемога у Варшавській битві засвідчила здатність поляків відстояти своє право на незалежність. Втім без допомоги українських військ подолати Червону армію було би важче.

Чи там шукають витоки терору?

Останнім часом в нашому суспільстві йде обговорення витоків звірячої поведінки російських окупаційних військ в Україні в триваючій російсько-українській війні. Дехто з істориків та публіцистів вбачає ці витоки в більшовицьких та ширше комуністичних традиціях. Дійсно злочинів та репресій часів більшовицької диктатури можна навести чимало. Але чи були противники більшовизму в цьому плані краще?

Київ у більшовицькому вирі

Минуло 104 роки звідтоді, коли армія Української Народної Республіки дала бій у протистоянні з нестримною силою більшовиків, що наступала на українські землі з одним-єдиним гаслом: "Дайош Кієв! Смєрть Центральной Радє і єйо защітнікам", а командуючий російськими військами Михайло Муравйов, що пізніше влаштує терор в українській столиці напише: "Ету власть ми нєсьом на остріях своіх штиков"

Жах на селі

Перед вами — уривок зі спогадів Віктора Кравченка, українця, талановитого інженера, якому вдалося залишитися живим після розгортання репресій у СРСР за часів Сталіна. Він був членом комуністичної партії, який вірив, що СРСР може стати країною щасливого майбутнього, однак вчасно зрозумів, що таке тоталітарний режим, повсюдна брехня та системне винищення тих, хто чинив спротив злочинній системі. Віктору Кравченку вдалося втекти і за кілька років написати книжку
яка сколихнула весь західний світ.