Російська авіація завдала бомбових ударів по Пальмірі

Російські військові літаки завдали бомбових ударів у районі стародавнього міста Пальміра.

Про це повідомляє ВВС.

Дану інформацію підтверджує Сирійський центр моніторингу дотримання прав людини, що базується в Лондоні.

За словами активістів, штурмовики завдали удару по пагорбу на західній околиці Пальміри, на якому розташована реконструйована ісламська фортеця XIII сторіччя.

Загалом було здійснено щонайменше вісім авіаударів. Наразі важко оцінити збитки від атак, оскільки авіанальоти тривають.

Раніше про удари російських літаків по місту Пальміра повідомляв Reuters із посиланням на державне сирійське телебачення.

Руїни стародавньої Пальміри - один із шести об'єктів Світової спадщини ЮНЕСКО в Сирії. Місто було розташоване у пальмовій оазі (арамейська назва Тадмор - "місто пальм") в пустелі на караванному шляху. Відоме з ІІ тисячоліття до нашої ери.

В ІІ сторіччі нашої ери захоплена Римом, у ІІІ cторіччі отримала статус колонії (міського поселення громадян Риму). Збудований у часи Римської імперії архітектурний комплекс Пальміри називали перлиною в колекції Світової спадщини в Сирії.

У травні 2015 року історичний заповідник захопила "Ісламська держава Іраку та Леванту" (ІДІЛ), терористи якої теж підривали пам'ятки Пальміри.

Причини масового полисіння дітей у Чернівцях влітку 1988 року

Взятися за написання цієї статті спонукали мене публікації, у яких протягом 30 років після трагедії, що зачепила багатьох чернівчан, продовжують поширювати брехню про причини масового полисіння у Чернівцях. І найголовніше, що змусило це зробити - передчасний відхід у вічність мого колеги по роботі та товариша - Анатолія Галіна, який у часи тоталітарного режиму не побоявся піти проти системи, завдяки зусиллям якого стали відомі справжні причини полисіння у Чернівцях влітку 1988 року.

"Редактор" Василь Мудрий і його "Діло"

У списку тих, кого дуже хотіли завербувати в 1930-ті роки працівники НКВД СССР, був тодішній голова Українського національно-демократичного об'єднання – найпотужнішої західноукраїнської парламентської партії і головний редактор найстарішої української галицької газети "Діло" Василь Мудрий.

Як Роман Шухевич-"Щука" тричі березневу Тису перепливав

Роман Шухевич був чудовим плавцем, чемпіоном українських національних змагань з плавання. У нього була цивільна мрія – до 40-річчя переплести протоку Ла-Манш. Готувався, тренувався, багато плавав. Але на практиці – довелось боротись з окупантами й тричі долати Тису. Не для того, щоб втекти від відповідальності. А для того, щоб виконати свій обов'язок вояка, борця за незалежну й соборну Україну.

Яким був радянський лад? Судження історика

Деякі експерти пов'язують оптимістичні для нас перспективи в російсько-українській війні з відходом Владіміра Путіна від влади. Однак він є надто пересічною фігурою, яка не заслуговує сполученого з нею терміну "путінізм". Ми повинні усвідомити самі і переконати союзників у тому, що Російська Федерація являє собою екзистенційну загрозу для всіх народів, які потрапили в орбіту Кремля. Конкретна фігура очільника російських панівних кіл – справа другорядна. Ця країна готова порушувати встановлений світопорядок за будь-яких умов.