Екс-редактор The Economist написала книгу про Голодомор

Провідна західна журналістка Енн Епплбом (США-Польща) завершує книгу про Голодомор, написану на основі документів з архівів радянських спецслужб.

Про це заявив екс-міністр закордонних справ Польщі (2007-2014) Радослав Сікорський, повідомляє УНІАН.

Сікорський, який також був міністром оборони (2005-2007) і головою Сейму (2014-2015) Польщі, є чоловіком Енн Епплбом.

"Моя дружина завершує свою роботу над книгою про Голодомор", - сказав польський політик.

За його словами, книга стане першим написаним на Заході дослідженням, яке буде базуватися на даних з "українських архівів і архівів НКВД" (Народного комісаріату внутрішніх справ) СРСР.

Сікорський підкреслив, що Голодомор в Україні був геноцидом, організованим владою за допомогою голоду.

Енн Епплбом - американська і польська журналістка, лауреатка Пулітцерівської премії (2004), автор великої кількості робіт про комунізм і розвиток громадянського суспільства в Центральній і Східній Європі.

Була журналістом і редактором The Economist та The Spectator, членом редколегії The Washington Post, писала для The Telegraph та The Independent.

За видану у 2003 році працю Gulag: A History ("Історія ГУЛАГу") отримала Пулітцерівську премію, Монографія вийшла у фінали конкурсів книжкових премій США. Перекладена більш ніж 20 європейськими мовами, в тому числі українською.

ТАКОЖ: Розділ про Голодомор із книги історика Тимоті Снайдера

Австралійські українці у В’єтнамській війні

Народились у Німеччині, жили в Австралії, воювали у В’єтнамі на боці США. Матеріали австралійського національного архіву, реєстр ветеранів, журнали бойових дій розкривають крихти інформації про покоління українських мігрантів, яке було створене однією війною та потрапило на іншу.

"Пам’ять може зробити нас людьми, які змінять Україну", - Максим Остапенко

Інтерв’ю з директором "Києво-Печерської лаври" для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

"Мене 2-річну витягнули з-під мертвої мами". Радіо Свобода побувало в селі Угли, що пережило Волинську трагедію

Сарни ‒ Український інститут національної памʼяті отримав звернення від польської громадянки Кароліни Романовської щодо можливості проведення пошуку та ексгумації останків членів її родини, яких убили 12 травня 1943 року. УІНП погодив ці пошукові роботи в селі Угли Рівненської області на 2025 рік. Радіо Свобода поїхало в село Угли, що у Сарненському районі Рівненщини, щоб дізнатися, що там нагадує про трагедію 81-річної давнини? Що залишилося у пам'яті місцевих жителів про ті страшні часи в роки Другої світової війни?

Осип Тюшка. 40 років поряд зі Степаном Бандерою

Він був одним із найближчих друзів Степана Бандери. Вони потоваришували ще під час навчання у Стрийській гімназії. Разом входили до керівних ланок у Пласті й ОУН, мали близькі ідейні переконання й погляди на національно-визвольних рух, одночасно відбували ув'язнення в гітлерівському концтаборі Заксенхаузен, спільно розбудовували структуру ОУН революційної після Другої світової війни і були об'єктами оперативних розробок кдб. Тільки роль і місце у тих чекістських планах і заходах для кожного відводилися різні.