Екс-редактор The Economist написала книгу про Голодомор

Провідна західна журналістка Енн Епплбом (США-Польща) завершує книгу про Голодомор, написану на основі документів з архівів радянських спецслужб.

Про це заявив екс-міністр закордонних справ Польщі (2007-2014) Радослав Сікорський, повідомляє УНІАН.

Сікорський, який також був міністром оборони (2005-2007) і головою Сейму (2014-2015) Польщі, є чоловіком Енн Епплбом.

"Моя дружина завершує свою роботу над книгою про Голодомор", - сказав польський політик.

За його словами, книга стане першим написаним на Заході дослідженням, яке буде базуватися на даних з "українських архівів і архівів НКВД" (Народного комісаріату внутрішніх справ) СРСР.

Сікорський підкреслив, що Голодомор в Україні був геноцидом, організованим владою за допомогою голоду.

Енн Епплбом - американська і польська журналістка, лауреатка Пулітцерівської премії (2004), автор великої кількості робіт про комунізм і розвиток громадянського суспільства в Центральній і Східній Європі.

Була журналістом і редактором The Economist та The Spectator, членом редколегії The Washington Post, писала для The Telegraph та The Independent.

За видану у 2003 році працю Gulag: A History ("Історія ГУЛАГу") отримала Пулітцерівську премію, Монографія вийшла у фінали конкурсів книжкових премій США. Перекладена більш ніж 20 європейськими мовами, в тому числі українською.

ТАКОЖ: Розділ про Голодомор із книги історика Тимоті Снайдера

Пам’яті Ольги Стокотельної: "Нехай назавжди твоє добре ім’я буде між людьми"

В історії українського Руху опору 70-80 років ХХ століття особливе місце належить Ользі та Павлові Стокотельним – особам, які були відданими ідеалам вільної та незалежної України й поєднали своє життя з відомими дисидентами, правозахисниками Надією Світличною та Миколою Горбалем. У квітні цього року Ользі та Павлові мало б виповнитися 162… Саме так двійнята Стокотельні рахували свої роки. Та не судилась. 20 грудня 2023 року Ольга покинула цей світ. Цьогоріч Павло вперше за 81 рік буде свій день народження зустрічати сам.

Як співробітники КГБ намагалися зробити з Івана Багряного «червоного»

У 1950–1960-х роках органи МГБ/КГБ СССР намагалися схилити до співпраці, відмови від антирадянської діяльності й повернення до Радянського Союзу діячів культури, науки і літератури, які опинилися в еміграції. А в разі невдачі розробляли заходи з їх компрометації і навіть ліквідації. Одним із об'єктів такої оперативної розробки був відомий політичний діяч і письменник Іван Багряний.

"Звичайний фашизм": розбір тез про "священную войну" Росії проти України та Заходу

Один із важливих етапів у формуванні російської квазірелігійної доктрини "русского мира", яка за задумом має стати офіційною державною та релігійною ідеологією путінської Росії, відбувся 27 березня 2024 року. У цей день сталася знакова подія – у Залі церковних соборів Храму Христа Спасителя у Москві під головуванням Московського патріарха Кирила було офіційно затверджено "Наказ XXV Всесвітнього російського народного собору", який отримав назву "Настоящее и будущее Русского мира".

Німецька весна на Слобожанщині: війська кайзера та українські гайдамаки в спогадах місцевих

Весна 1918 року. Імперська армія Німеччини та Збройні сили Австро-Угорщини разом з Армією УНР звільняють Українську Народну Республіку від більшовиків. Українсько-німецький наступ пролягав через Слобожанщину і зупинився в районі села Лиски. Публікуємо спогади місцевих мешканців, які були свідками визволення Харківщини.