У ГРЕЦІЇ ЗБИРАЮТЬСЯ ВІДНОВИТИ КОЛОСА РОДОСЬКОГО

У Греції збираються відновити статую Колоса Родоського, знищену землетрусом дві тисячі років тому.

Про це повідомляє The Times.

Новий Колос в порту міста Родос на однойменному острові буде уп'ятеро більше оригіналу.

Його створення обійдеться в 250 млн євро.

Проект. Але незважаючи на популярну легенду, насправді "оригінальний" Колос стояв з одного боку гавані.

За задумом авторів проекту, 135-метрова споруда сприятиме піднесенню грецького національного духу в часи тяжкої економічної кризи.

Крім того, туристичний об'єкт може принести до 35 млн євро щорічного доходу: всередині статуї розташуються музеї, розважальні комплекси, магазини і бібліотека.

 

Для порівняння, висота монументу "Батьківщина-Мати" у Києві - 62 метри (102 м разом із постаментом).

Колос Родоський - одне з Семи чудес Античних часів. Найвища на той час [майже 32 метри] статуя давньогрецького бога Сонця Геліоса була створена скульптором Харесом орієнтовно в 303 році до н.е.

Родосці замовили статую на кошти, отримані від продажу військових трофеїв після того, як Родос вдало відбив напад ворогів в одній із війн часів поділу імперії Олександра Македонського його полководцями.

Колос був зібраний із бронзових деталей з залізними кріпленнями. Також скульптор застовував мармур і камінь. Приблизно через 60 років Колос був зруйнований землетрусом - не витримали кріплення в колінах.

Частини бронзового тіла бога Сонця протягом сторіч покоїлися на землі, народжуючи різні легенди. Так, в одній з них розказувалося, що судна, що прямували в гавань, пропливали поміж ніг гіганта. Насправді скульптура була розташована з одного боку гавані.

У 977 році арабський намісник, який правив на острові, продав частини статуї, що збереглися. Для їхнього перевезення знадобилося 900 верблюдів. Статуя назавжди зникла в плавильних печах.

Кава і «Велика депресія»

Навряд чи бідні й голодні люди потребували насамперед кави, але на чашку вони бодай могли сподіватися. Відстоявши довжелезну чергу на доброчинну кухню, людина «отримувала миску кукурудзяної каші, часто без молока й цукру, і кухоль кави». Сільські жителі, втративши свої ферми, ставили на узбіччях намети і трималися на «квасолі і чорній каві». Дороті Дей згадувала, як чоловіки приходили до благодійних пунктів католицького робітничого руху "по одяг, черевики, шкарпетки чи плащ": "Коли у нас нічого не залишалося, ми казали: "Посидьте, випийте кави. Візьміть сендвіч". Кави ми варили дедалі більше".

Як зароджувалася французька плеяда Півдня України

Наприкінці XVIII – початку XIX століття Південь України певною мірою став привабливий для іноземних переселенців. У цей час уряд Російської імперії намагавсяу тому числі освоювати регіон руками західноєвропейців. Не останнє місце у цьому процесі займали французи, які утворили тут потужний конгломерат управлінців, аграріїв, промисловців та інших фахівців. Вони не просто приїхали заробляти гроші на торгівлі або вирощуванні винограду, але й дали поштовх до розвитку окремих галузей економіки, якими сьогодні тут продовжують користуватися (суднобудівництво, виноградарство, вівчарство, тощо).

Буркусь: хто сторожив спокій дому Франка?

Це був не безпородний дворовий собака (хоча і в тім нічого лихого нема, навпаки, не виключено, що й таких тримали Франки, бо принаймні в певний час пес був у них не один, а справжній гуцульський вівчур, полонинський собака, чи, як іще називають, карпатська вівчарка

У секторі «проблем ідеологічної боротьби»: історики та «перебудова»

Нині це Інститут історії України, а тоді слова "Україна" в назві інституту не було. Навіть у цьому в СРСР вбачали небезпеку. Всі спілкувалися російською, лише в одному відділі, де вивчали козаччину, українською. А аспірант Діма Табачник (який потім двічі у Януковича був міністром), ідучи до курилки повз цей відділ, казав: "Цвірінькають там цією українською"