В Ліверпулі відкрили пам'ятник The Beatles. ФОТО

На набережній міста Ліверпуль (Британія) з'явилася бронзову скульптура The Beatles, які в 1960-х почали тут свою музичну кар'єру.

Про це повідомляє Tribune із посиланням на агенцію "Франс прес".

"Ліверпульська четвірка" представлена в натуральний зріст і важить 1,2 тонни.

Пам'ятник відкрила сестра Джона Леннона Джулія Бейрд.

Скульптурна композиція виконана за фотографією The Beatles 1963 року.

Зліва направо: Пол Маккартні, Джордж Гаррісон, Рінґо Старр, Джон Леннон

Автор монументу, встановленого на ліверпульській набережній Pier Head - скульптор Енді Едвардс.

Бітлаки :) на зорі кар'єри. Фото, яким надихався автор пам'ятника

Ініціатори встановлення пам'ятника сподіваються, що він стане "ритуальним місцем" для шанувальників творчості "бітлів" і опорною точкою для туристів.

 

Відкриття монументу приурочили до 50-річчя з дня, коли The Beatles відіграли свій останній концерт у рідному місті.

Встановлення пам'ятника профінансував ліверпульський клуб Cavern Club ("Печера"), який 50 років тому відкрив музичний колектив світові.

З 1961-го по 1963 рік The Beatles виступили у клубі 292 рази. Саме там у листопаді 1961 року майбутній продюсер "бітлів" Брайан Епштейн вперше побачив їхній виступ.

 

The Beatles було створено чотирма громадянами Великої Британії в Ліверпулі у 1960 році.

Інше цікаве за темою МУЗИКА

«Чорна неділя» села Клюськ. Без білих плям

Велика трагічна історія України часів Другої світової війни складається з маленьких трагедій сіл, селищ, містечок. Без втрати невинних людських життів на території Волині не обійшлось в жодному з населених пунктів. Не оминула трагедія і невеличке мальовниче село Клюськ, розташоване в 20-ти кілометрах від Ковеля.

Легенда про «Оржівську операцію»: як Внутрішні війська НКВД випадково вбили «Клима Савура»

Читаючи документи, складається враження, що Оржівська операція за масштабами була чимось подібним до «битви за Берлін». Очевидно, чекістам не хотілося в «переможному угарі» відставати від Червоної армії і банальну випадкову ліквідацію «Савура» розцяцькували, як масштабну операцію із задіянням особисто вищого командування держбезпеки УРСР.

Микола Глущенко. «Художник» за фахом і оперативним псевдонімом розвідки

17 вересня відзначається 120-річчя від дня народження художника Миколи Глущенка. Його життя було сповнене багатьох феєричних подій, несподіваних драматичних поворотів долі і численних загадок. Окремі епізоди з його біографії породили низку легенд, які й досі бентежать уяву численних поціновувачів, мистецтвознавців, кінематографістів, письменників. Розсекречені, досі невідомі документи із Галузевого державного архіву Служби зовнішньої розвідки України дають змогу розставити певні акценти у всьому цьому і пролити світло на утаємничені сторінки життя митця.

Лем. Життя не з цієї землі

«Лем. Життя не з цієї землі» — це не лише біографія Станіслава Лема, а й драматична й чесна розповідь про складну історію Центрально-Східної Європи, у якій одне з чільних місць посідає Львів першої половини ХХ століття.