За рік у Вінницькому архіві з 1,5 млн справ оцифрували тисячу

За рік фахівці державного архіву Вінницької області роблять 250 тисяч цифрових копій, в середньому - це тисяча справ, які переводяться в електронний формат.

Про це повідомляє УНН із посиланням на директора державного архіву області Юрія Легуна.

За словами посадовця, у фондах обласного архіву нині налічується приблизно 1,5 мільйонів справ.

"Відповідно до нашого архівного обліку, в середньому одна справа містить 250 аркушів. В архіві працюють двоє спеціалістів, які постійно задіяні у копіюванні, але цих 250 тисяч сканів, які ми за рік цифрували — це тисяча справ, а у нас їх — 1,5 млн. З такими темпами роботи вистачить ще на тисячу років", - підкреслив чиновник.

За його словами, доводиться організувати волонтерські програми, задіяти громадські організації, щоб прискорити копіювання.

"Технічно ми зможемо забезпечити цей процес, але у нас просто не вистачає людей. Першочергово переводимо в електронний формат найбільш затребуванні справи, серед яких справи щодо підтвердження родового коріння. А є величезні фонди, в які десятиліттями ніхто не заглядає, наприклад, документи обласної статистики", — зауважив Легун.

Як зароджувалася французька плеяда Півдня України

Наприкінці XVIII – початку XIX століття Південь України певною мірою став привабливий для іноземних переселенців. У цей час уряд Російської імперії намагавсяу тому числі освоювати регіон руками західноєвропейців. Не останнє місце у цьому процесі займали французи, які утворили тут потужний конгломерат управлінців, аграріїв, промисловців та інших фахівців. Вони не просто приїхали заробляти гроші на торгівлі або вирощуванні винограду, але й дали поштовх до розвитку окремих галузей економіки, якими сьогодні тут продовжують користуватися (суднобудівництво, виноградарство, вівчарство, тощо).

Буркусь: хто сторожив спокій дому Франка?

Це був не безпородний дворовий собака (хоча і в тім нічого лихого нема, навпаки, не виключено, що й таких тримали Франки, бо принаймні в певний час пес був у них не один, а справжній гуцульський вівчур, полонинський собака, чи, як іще називають, карпатська вівчарка

У секторі «проблем ідеологічної боротьби»: історики та «перебудова»

Нині це Інститут історії України, а тоді слова "Україна" в назві інституту не було. Навіть у цьому в СРСР вбачали небезпеку. Всі спілкувалися російською, лише в одному відділі, де вивчали козаччину, українською. А аспірант Діма Табачник (який потім двічі у Януковича був міністром), ідучи до курилки повз цей відділ, казав: "Цвірінькають там цією українською"

Бабин Яр: гібридні контексти Сергія Лозниці

Мабуть, головною зіркою антиукраїнського шабашу, влаштованого цього року Меморіальним центром Голокосту «Бабин Яр» на багатостраждальних кістках його жертв, став кінорежисер Сергій Лозниця зі своїм фільмом «Бабин Яр. Контекст».